FC Slovan Liberec | Gól? Šel jsem tam na blind, přiznává hrdina Radim Breite
13.08.2017

Gól? Šel jsem tam na blind, přiznává hrdina Radim Breite

Liberec - Běžela 63. minuta. Slovan hrál v devíti proti jedenácti, navíc prohrával. V tu chvíli by si na bodový zisk vsadil asi málokdo. Přišla však standardní situace, přímý kop Romana Potočného brankáři vypadl a Radim Breite odstartoval vyrovnávací brankou euforii. Díky jeho gólu nakonec Slovan remizoval se Spartou i v oslabení 1:1.

Cítíš se po svém gólu jako hrdina?
To určitě ne. Vždycky říkám, že je fotbal kolektivním sportem. Není to o jediném hráči. Makali jsme jeden za druhého. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, je pro nás i bod nesmírně cenný.

Tušil jsi, že by se k tobě mohl míč podobně odrazit?
Vždy máte nějaké tušení. Prostě to tentokrát vyšlo a dal jsem gól. A nakonec se ukázal jako klíčový. Šel jsem tam na blind, brankáři to vypadlo a já to rychle doklepl do brány.

Zápas přitom předtím příliš pozitivně nevypadal. Co se ti honilo hlavou, když v 57. minutě odcházel Milan Kerbr ze hřiště a vy jste šli do dvojnásobného oslabení?
Ani nevím. Prohrávali jsme 0:1, do toho hráli v devíti... To se vám pak honí hlavou úplně vše. Abyste neprohráli 5:0, abyste ještě zkusili nějakým zázrakem vyrovnat. No a my to zvládli.

Co jste si mezi sebou se spoluhráči říkali?
Řekli jsme si, že budeme hrát v bloku. Hlavně abychom nedostali nějaké dva tři góly a nebyla z toho ostuda, přeci jen jsme měli o dva hráče méně.

Co soudíš o situaci, z níž pramenila červená karta pro Ondřeje Kúdelu a z níž vyústil emotivní závěr?
Myslím si, že tam nic nebylo. Byla tam nějaká slova z jedné strany, z druhé strany a najednou červená karta. O dvě minuty později další a najednou jsme byli v devíti.

Velké problémy vám v utkání dělal rychlý Biabiany. Bylo těžké se s ním popasovat?
Určitě, ale pro nás bylo asi nejnáročnější hlídat Tomáše Rosického. To je zkrátka evropská extratřída. Když s balonem zrychlí, jen čekáte, co na vás vymyslí. Bylo pro nás náročné na něj hrát, když nastoupil.

Bereš bod za remízu vzhledem k okolnostem jako malé vítězství?
Bod se Spartou je vždy cenný, no a když ho získáte v devíti... To jeho hodnotu ještě umocní. Fotbal je zkrátka nevyzpytatelný. A když se něco takového povede ve váš prospěch, je to skvělý zážitek.