FC Slovan Liberec | Jindřich Trpišovský: Doma jsme silní, Sparty se nezalekneme!
Menu Další Zavřít Zavřít
9.8.2017

Jindřich Trpišovský: Doma jsme silní, Sparty se nezalekneme!

Dominik Jakubec
Dobříš - V zápase v Dobříši naplnil náš tým roli favorita a nyní se tak již v klidu může připravovat na nedělní konfrontaci se Spartou. Na tu se těší i trenér Jindřich Trpišovský. "Hrajeme doma, tam se nám proti nim daří. Chceme uspět," říká odhodlaně.

Jak byste pohárové utkání v Dobříši charakterizoval?
Jsem hrozně rád, že jsme takový zápas absolvovali. Hrálo se ve skvělé atmosféře na skvěle připraveném hřišti. Soupeř hrál velmi bojovně, ale zároveň v duchu fair-play. Jednoduché takové zápasy nikdy nejsou, navíc jsme udělali spoustu změn v sestavě. Kádr máme poměrně úzký, v neděli navíc hrajeme se Spartou, takže jsme nechtěli, aby se nám někdo zranil. Ne snad, že bychom se chtěli šetřit, ale měli jsme strach o posty, kde nemáme příliš kam sáhnout.

Jste spokojen s výkonem svého mužstva?
Úplně spokojen nejsem, protože bych si představoval, že by měl soupeř mít rozhodně méně šanci. Na druhou stranu jsme hráli v ofenzivní sestavě a Dobříš hrozila z brejků dvěma útočníky. Z toho pak plynuly šance. S nasazením a výkonem jsem jinak spokojen. Ještě mě mrzí, že jsme ze svých příležitostí nevytěžili více branek, protože zejména v první půli bylo šancí skutečně dost.

Žádné nižší nasazení hráčů z důvodu, že šlo "pouze" o divizního soupeře, jste nezaznamenal?
Rozhodně, nikdo zápas nijak neodflákl. Kluci makali naplno, hráli na sto procent, jen bych byl rád, kdybychom projevili větší kvalitu v klíčových momentech v defenzivě i v ofenzivě.

V neděli vás čeká poněkud odlišný soupeř, pražská Sparta. Jak se na tuto konfrontaci těšíte?
Velmi. Každý zápas se Spartou je speciální, navíc s nimi máme doma dobrou bilanci. Na druhou stranu mě trochu děsí stav obou kádrů. Sparta podle mě půjde pouze nahoru, což ukázala už v Mladé Boleslavi. Nám se naopak možnost vybírání ještě zůží o další hráče. Nicméně hrajeme doma, kde jsme silní, a poskládáme tu nejsilnější jedenáctku. Vypadá to, že bude plný stadion, a rozhodně se na utkání moc těším. Je to jeden z vrcholů sezony.

Kdo do utkání nebude moci nastoupit?
Všichni Sparťani, tedy Kulhánek, Havelka i Pulkrab. Náš současný úzký kádr v podstatě čítá 17 hráčů do pole, a když odečteme ty tři, je to poměrně nízké číslo. Do toho jsme museli kvůli drobnějšímu zranění střídat Ondru Karafiáta. Dávali jsme si v Dobříši pozor, abychom ještě o někoho nepřišli. V tuhle chvíli máme nějakých čtrnáct hráčů, z nichž můžeme vybírat.

Při pohledu na soupisku Sparty plnou cizinců se skoro zdá, jako by šlo spíše o zápas evropských pohárů. Může jí váš tým konkurovat?
Zrovna jsem nad tím přemýšlel, že podobné zápasy jsme hráli spíše v Evropské lize. Marseille, Groningen, Larnaka... Teď je to skoro stejné. Ben Haim, Biabiany a další jsou hráči s cenovkou od tří milionů eur nahoru. Mají velkou kvalitu. Teď je otázkou, v jakém stavu budeme my.

Věříte v úspěch?
Nemáme možná takovou kvalitu, jako jsme měli v předchozích letech v Evropské lize, ale pořád je to devadesátiminutový zápas. Hrajeme doma a kádr máme i přesto, že není tak široký, dostatečně silný na to, abychom Spartu potrápili. Rozhodně se soupeře nezalekneme!


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Pytloun Procentrum
Mediální partneři
Rengl Beat radio