FC Slovan Liberec | Matěj Hybš: Teď hajím barvy Liberce a Jablonec budu chtít porazit
Menu Další Zavřít Zavřít
12.10.2017

Matěj Hybš: Teď hajím barvy Liberce a Jablonec budu chtít porazit

Matěj Pavelka
LIBEREC - Matěj Hybš se pomalu zabydluje v kádru Slovanu a pod Ještědem se mu podle jeho slov líbí. Chválí si jak partu v kabině, realizační tým a v neposlední řadě také fanoušky. „Chtěl bych si U Nisy zahrát Evropskou ligu," říká čtyřiadvacetiletý záložník.
V Liberci jsi již měsíc, jak jsi se zatím stihl aklimatizovat a projít si město?
Aklimatizace nebyla složitá, protože když jsem byl v Jablonci minulý rok, tak jsem bydlel taky tady v Liberci. Takže město znám a s tímhle problém nebyl.

Během nedávné doby jsi byl u dvou velkých rivalů Slovanu - Sparty a Jablonce. Může dnes u fotbalistů ještě hrát roli klubismus?
Je to práce jako každá jiná, jsme profesionálové a život fotbalisty je nevyzpytatelný. Jak říkám, momentálně hraji za Slovan a budu pro něj makat na 100 %.

Už 28. října čeká Slovan Podještědské derby. Jaké to pro tebe bude, postavit se proti bývalým spoluhráčům?
Samozřejmě to pro mě bude pikantní zápas, už jsem se o tom s klukama bavil, pořád jich tam spoustu znám. Teď ale hájím barvy Liberce a určitě budu chtít Jablonec porazit.

V minulosti jsi byl stabilním členem reprezentace do 21 let, dokonce jsi si zahrál na domácím mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Je to pro tebe dosud největší zážitek spojený s fotbalem?
Jistě, to je jeden z největších zážitků, protože to byla neskutečná akce už kvůli tomu, že jsme hráli doma. Bohužel se turnaj úplně nepovedl podle našich představ, ale parta, která se tam utvořila byla skvělá. Moc jsem si užil i atmosféru na stadionech.

Myslíš, že po vzoru jiných hráčů máš šanci se díky Liberci poprvé podívat do seniorské reprezentace?
Šance tady určitě je, Slovan hraje dlouhodobě vysoko a předvádí dobrý fotbal. Je tady kvalitní trenér, skvělý mančaft a spousta kluků se odsud dostala do reprezentace, takže možné to určitě je. Ale záležet bude hlavně na mých výkonech.

Prošel jsi již mnoha kluby, jak na tebe působí fanouškovská atmosféra v Liberci?
Liberečtí fanoušci jezdí hodně ven, čehož si hráči váží, protože ne každý tým má fanoušky, kteří ho jedou podpořit i na výjezdy. Atmosféra je výborná i při domácích zápasech, to jsem měl možnost už v minulosti vidět i slyšet. Věřím, že lidi budou chodit v hojném počtu i nadále.

Jak zatím podle tebe funguje kabina a jaká je v ní atmosféra?
Atmosféra je tu výborná a je vidět, že jak v realizačním týmu, tak ve vedení jsou lidé, kteří mají fotbal rádi a snaží se tomu odevzdat maximum.

Dokáže tento mladý tým konkurovat ligovým favoritům?
Budeme se o to rozhodně snažit. Je tu spousta mladých kluků, ale i zkušenějších jako Ondra Kúdela nebo Milan Kerbr, a mužstvo je dobře vyvážené. Podle mě tento tým má na to, aby týmy ze špičky tabulky potrápil a v tabulce jim dýchal na záda.

Jaký sen si chceš splnit ve fotbale v průběhu následujících sezón?
Cíl je rozhodně dobře hrát a pomoct Slovanu k co nejvyšším příčkám. Moc bych si přál zahrát si tady Evropskou ligu. Momentálně jsem tady v Liberci moc spokojený a pro Slovan odvedu maximum.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Canis Auto Koutek
Mediální partneři
RCL Beat radio