FC Slovan Liberec | Na gól se strašně nadřeme, naopak inkasujeme z ničeho, smutní Zdeněk Folprecht
30.09.2017

Na gól se strašně nadřeme, naopak inkasujeme z ničeho, smutní Zdeněk Folprecht

Tomáš Honzejk
Teplice - Zápas mezi Teplicemi a Slovanem dopadl lépe pro domácí, kteří zvítězili 2:1. Slovan šel sice rychle zásluhou Romana Potočného do vedení, jenže do poločasu bylo srovnáno. Ve druhém poločase Teplice otočily vývoj utkání a připsaly si do tabulky 3 body. ,,Měli bychom se více soustředit na defenzivu.” říká záložník Zdeněk Folprecht.

Jak hodnotíte utkání?
Dali jsme rychle gól, což byl náš cíl před utkáním. Potom jsme měli v prvním poločase další dvě šance, jednou trefili tyč, ale bohužel další gól z toho nebyl. Na konci poločasu pak dostaneme gól z takové "trmy vrmy", kdy nedokážeme odpálit míč z vápna pryč. Ve druhém poločase se Teplice skoro nedostaly na naší polovinu, ale Honza Rezek to ke konci trefil pěkně levačkou a rozhodl utkání. My se strašně nadřeme na gól. Tenhle problém nás trápí od začátku sezony. Je to pro nás ztráta dalších bodů.

Soupeř dal gól po třech zápasech v podstatě z ničeho.
To bylo podobné jako Slovácko, které také dlouho nemohlo vstřelit branku. Nakonec nám dalo gól v 85. minutě. Bohužel ty týmy dají vždy takovou "šmudlu" zrovna proti nám. Jak jsem říkal, na gól se strašně nadřeme. Vycházelo nám to, že jsme uhrávali vzadu nuly, jako třeba v Karviné. Bohužel teď se nám nedaří tu nulu udržet.

Druhý zápas po sobě jste dostali gól v posledních 10 minutách. Může to být ztrátou koncentrace ke konci zápasu?
Nemyslím si, že to je ztrátou koncentrace. Konkrétně v tomto utkání za stavu 1:1 jsme spíše měli v hlavách, že chceme vyhrát. Teplice vypadaly, že budou spokojené s remízou. I průběh zápasu tomu nasvědčoval. Nakonec to bylo přesně naopak a dostali jsme druhý gól po standardní situaci. Měli bychom se více soustředit na defenzivu a nenechat se unést tím, že jdeme za vítěztvím.

Opět jste byli málo nebezpeční v útočné fázi. Nedaří se vám vypracovat si vyložené příležitosti.
Přesně tak. My sice držíme balón, což možná na oko vypadá hezky. V důsledku je to ale k ničemu. V druhé půli jsme měli jednu, možná dvě takové pološance. Lítají nám tam centry, ale nedokážeme se prosadit. Kdybychom v prvním poločase zvýšili vedení na 2:0, tak bychom podle mě vyhráli. Martin Graiciar i Milan Kerbr tam měli dobré šance, bohužel jednou to chytil golman a druhá šance skončila na tyči.

Na začátku po našem gólu se zranil brankář Grigar a musel být střídán. Chtěli jste využít této nečekané změny v bráně?
Hned po střídání jsme si na hřišti říkali, že se pokusíme více střílet. Druhý brankář tam šel vlastně bez rozchytání. Potom o poločase v kabině jsme už řešili jak se dopracovat k druhé brance. Bohužel se to nepovedlo.