FC Slovan Liberec | Příprava juniorky pokračuje, ve středu se utká s Varnsdorfem
11.07.2017

Příprava juniorky pokračuje, ve středu se utká s Varnsdorfem

Dominik Jakubec
Liberec - Také příprava juniorky ve středu pokračuje přípravným duelem. Tým trenéra Miroslava Holeňáka vyzve od 16:30 v Heřmanicích už třetí druholigové soupeře, tentokrát se utká s Varnsdorfem.
Přípravné zápasy juniorky slibují mladíkům především konfrontace s dospělými celky, což se v posledních přípravných obdobích stalo určitou tradicí. Juniorka se tak během letního období dosud utkala už se dvěma druholigovými soupeři, dále s německým Neugersdorfem a zatím naposledy s juniorkou Jablonce.

Na úvod vyrazili junioři do Pardubic, kde místnímu Dynamu i přes solidní výkon podlehli 0:2. V následujícím týdnu si po dramatickém průběhu vyšlápli na Neugersdorf, který zdolali 3:2, a juniorský tým dostal příležitost také během dvojutkání s Hradcem Králové.

V něm nastoupila do prvního duelu takřka kompletní jedenáctka juniorů doplněná pouze o několik posil z A-týmu. Tento tým nakonec nestačil na sestavu Východočechů a prohrál 2:4.

Minulý týden čekala tým trenéra Holeňáka jediná přípravná konfrontace s juniorským týmem, a sice s Jabloncem. Ten sice do derby vstoupil velmi dobře a hned po dvou minutách se ujal vedení, Slovan však ještě v první půli vyrovnal a v samotném závěru utkání si po vlastní brance jednoho z jabloneckých hráčů zajistil cennou výhru 2:1.

Další překážkou bude juniorce Varnsdorf. S ním se junioři naposledy utkali v posledním zimním přípravném zápase a byla z toho remíza 2:2. Za Varnsdorf se tehdy mimo jiné představil v brance Ondřej Kolář, jednu z branek soupeře pak vstřelil Karel Knejzlík, který je v současnosti s A-týmem Slovanu na soustředění v Rakousku.

Jak si proti druholigovému soupeři povede juniorka tentokrát? Výkop je naplánován na středečních 16:30.