FC Slovan Liberec | Sparta? Chceme je zaskočit, shodují se Potočný s Mikulou
Menu Další Zavřít Zavřít
11.8.2017

Sparta? Chceme je zaskočit, shodují se Potočný s Mikulou

Dominik Jakubec
Liberec - Už v neděli čeká naše hráče dosud nejtěžší zkouška nového ročníku. Na stadion U Nisy totiž zavítá Sparta Praha, která přes léto mohutně posilovala a vybudovala na Letné kádr plný hvězdných jmen. "Pořád jsou to ale jen lidi a je možné je porazit," věří Roman Potočný.
Už během léta plnilo posilování pražských S novinové řádky. Nyní čeká Slovan s takto přebudovaným kádrem Sparty první konfrontace. "Jsme pořádně namotivovaní. Pořád slyšíme, jak se kolem omílají Slavia, Sparta a Plzeň. Rozhodně je chceme zaskočit," říká Roman Potočný.

Obránce Jan Mikula s ním souhlasí. "Přijedou jako favorité, ale my budeme hrát doma. Hrajeme před vlastními fanoušky, chceme se předvést v co nejlepším světle!" poznamenal odhodlaně. Právě on bude se svými kolegy v obraně čelit výzvě v podobě bránění hráčů, jako jsou Biabiany, Ben Haim a další.

Jedenáct. Přesně na takové číslo vystoupalo množství letních posil Sparty. Změny prozatím uzavřel příchod hostujícího Jonathana Biabianyho, jenž na Letnou zamířil na rok ze slavného Interu Milán.

Náročná výzva

Na soupisce tak přibylo hned 11 nových cizinců. "Vzhledem k tomu, kolik zahraničních hráčů mají v sestavě, už je to skoro jako hrát proti nějakému zahraničnímu týmu," pousmál se Jan Mikula. Spolu se spoluhráči si však uvědomují sílu soupeře.

Konfrontace s podobným týmem zároveň podle mladého krajního obránce může týmu pomoci. "Pro českou ligu i pro nás ostatní je to dobře. Můžeme se měřit s hráči evropské úrovně, bude to velká zkušenost," míní.

O tom samém je přesvědčen i Roman Potočný, který věří v úspěch. "Určitě bude pro každého z nás radost zahrát si proti hráčům, jako jsou Rosický, Ben Haim nebo teď Biabiany. Ale jsou to pořád jen lidi a je možné je porazit. Uděláme vše pro to, abychom vyhráli!" hlásí.

Nezapomněl navíc, že se v domácím prostředí Slovanu dlouhodobě velmi daří. Tuto bilanci nechce tým trenéra Trpišovského přerušit ani proti Spartě. "Hodně posilovali, takže z nich na jednu stranu sice jde určitý respekt, ale hrajeme doma. Tam jsme nyní dlouho v lize neprohráli, na což budeme chtít navázat a vyhrát," uzavírát Potočný.

Jak si náš tým proti pražskému celku povede? To se dozvíme v neděli od 18 hodin.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Restaurace Slovanka Libea
Mediální partneři
Kalendář Liberecka Beat radio