FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Roudnice n. L. 6:2
23.04.2018

U18 - ČDD, 22.kolo: FC Slovan Liberec vs. VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem 6:2 (2:1)

Helena Bláhová
Sobota 21.4.2018 Stadion MS - hlavní

Po průměrném výkonu jsme získali povinné 3 body.

22.kolo, sobota 21.4.2018, MS hlavní
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
6:2
(2:1)
SK Roudnice nad LabemSK Roudnice nad Labem
FC Slovan Liberec: Dlask - Sysel, Krpata, Venc, Janouš - Černický (46´ Žižka), Daněk - Valenta (46´ Procházka), Lochman (61´ Bulejko), Hejl (46´ Flesner) - Syrovátka
Branky: 43´ Lochman, 46´ Syrovátka, 61´ Lochman, 64´ Syrovátka, 73´ Žižka, 45´ Černický, Rozhodčí: Slavíček - Bahník, Vrtal
Diváci: 42

1.poločas: Byl o dobývání soupeřovy dobře organizované obrany. Soupeř spoléhal na rychlé přechody do útoku. Byli to hosté, kteří využili drobného zaváhání naší obrany po autovém vhazování a ujali se vedení (0:1).

My jsme neustále tlačili soupeře před vlastní pokutové území, ale chyběl moment překvapení, nebo nedostatečný důraz v pokutovém území. Vývoj utkání jsme otáčeli v závěru poločasu, kdy ve 43. minutě Lochman dorážel zblokovanou střelu Syrovátky do prázdné branky (1:1). V samém závěru chyboval brankář Roudnice, když nezareagoval na střelu z 35 metrů Černického a do kabin jsme tak šli za stavu 2:1 pro nás.

2.poločas: Do druhé půle nastoupili v domácí sestavě čtyři noví hráči a hned v úvodu hostující brankář opět chyboval a pustil na svá záda centr zprava a Syrovátka neměl problém zvýšit na 3:1. Poté se již hrálo na jednu branku, tempo hry opadlo a skóre postupně narůstalo. V závěru soupeř korigoval na konečných 6:2.

Trenér Zachariáš: "V prvním poločase se nám nedařilo otevřít obranný blok soupeře před pokutovým územím, podhrotový hráč nebyl vůbec vidět ve hře. Ve druhém poločase se to zlepšilo a škoda jen nevyužitých dalších brankových příležitostí. Po čtvrté brance tempo hry opadlo, soupeři rezignovali a naši hráči už měli utkání pod kontrolou."