FC Slovan Liberec | Zavzpomínal jsem na staré časy, usmívá se po zápase Staré gardy Josef Obajdin
Menu Další Zavřít Zavřít
19.5.2017

Zavzpomínal jsem na staré časy, usmívá se po zápase Staré gardy Josef Obajdin

Dominik Jakubec
Liberec - Ve své kariéře pomohl Slovanu do první ligy, šestkrát získal titul se Spartou a zahrál si i v Německu, na Kypru nebo v Polsku. V pátek odpoledne ale znovu vyběhl v dresu Slovanu Liberec. Josef Obajdin totiž pravidelně nastupuje za Starou gardu.

Jaké to pro vás bylo, znovu vyběhnout na trávník stadionu U Nisy?
Zavzpomínal jsem si u toho. Od našich časů se to pořádně změnilo! Nové sedačky, kabiny, to za nás ještě nebylo. (úsměv) Alespoň můžeme okouknout, jaké to mají dnešní ligoví hráči. Bylo skvělé si s gardou zahrát přímo na hlavním stadionu.

Oproti vašim časům se asi zázemí změnilo k nepoznání?
Když jsme tu začínali ve druhé lize, stavělo se vše od píky. Teprve se stavěla hlavní tribuna. Ale my měli dobrou partu, pod trenérem Petrželou jsme dělali výsledky a postupili jsme do první ligy. Ani jsme neřešili, jaké máme zázemí.

Dnešním fotbalistům byste podobný luxus mohli pouze závidět.
Ale je to jenom dobře, že dnes mají takové podmínky. Kluci pravidelně hrávají poháry, třikrát vyhráli titul. Podobné zázemí a stadion si klub jako je Slovan rozhodně zaslouží.

Zůstáváte po skončení kariéry fanouškem Slovanu?
Bydlím tu, takže se samozřejmě chodím na fotbal podívat, když na to mám čas. Nicméně větší část kariéry jsem strávil ve Spartě, takže když hraje Slovan proti ní, je to zvlášť peprné.

Komu v takových případech fandíte?
Nebývám jednostranný, zkrátka se jdu podívat na pěkný fotbal! (smích) Mám to zkrátka na dvě strany. Bydlím v Liberci, ale hodně jsem toho zažil ve Spartě, takže mám blízko k oběma těmto klubům.

Jak dlouho už hrajete za Starou gardu Slovanu?
Limit je čtyřicet let a výš, takže s klukama nějakých pět šest roků hraju. Roky přibývají a je to docela znát. Po takovém zápase je pak člověk dva dny rozlámaný. (úsměv) Fyzička už není taková, jako bývala, ale zase to jsou velmi zajímavé zápasy. Byli jsme za nimi ve Walesu, teď zase přijeli oni k nám. Pravidelně hrajeme také proti jiným gardám. Sejdeme se, posedíme a poklábosíme u piva. Je fajn se takto vídat.

A také zavítáte na mnoho zajímavých míst.
Jasně, byli jsme ve Walesu, v Irsku... Hrajeme i mezinárodní zápasy, ale také prakticky každý měsíc nastupujeme proti nějakým starým gardám v okolí. Nemůžeme říct, že bychom neměli co dělat. Jirka Klíma nám vždy něco zajistí. (úsměv)


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Blesk taxi Litour
Mediální partneři
Rengl Beat radio