FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Neratovice 3:2
10.04.2018

U18 - ČDD, 20.kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Neratovice - Byškovice 3:2 (0:2)

Helena Bláhová
Sobota 7.4.2018 Stadion U Nisy

Domácí utkání s Neratovicemi jsme ve svůj prospěch otočili během závěrečných osmi minut.

20.kolo, sobota 7.4.2018, U Nisy (UMT)
3:2
(0:2)
Neratovice - ByškoviceNeratovice - Byškovice
FC Slovan Liberec: Hnízdil - Mečíř (46´Janouš), Holub, Krpata (46´ Šíma), Křeš (81´ Winkler) - Bína, Žižka, Syrovátka (83´ Dlask) - Valenta (46´ Daněk), Bergmann
Branky: 82´ Syrovátka (z penalty), 87´ Bergmann, 90´ Bergmann, Rozhodčí: Milner - Šmíd, Nagy
Diváci: 50

V domácím utkání jsme nastoupili proti dalšímu soupeři z horní poloviny tabulky.

První příležitost jsme měli my, když Procházka vystihl malou domů hostující obrany, ale svou velkou příležitost nevyužil. Další měl Syrovátka, ale ani on míč neusměrnil za záda hostujícího brankáře.

Byli jsme aktivní a měli z rohu další šance, ale chyběl důraz v zakončení. Obrovskou chybu Žižky potrestal soupeř první brankou (0:1). O sedm minut později hosté trestají naší nedůslednost v obraně a zvyšují na 0:2.

Do poločasu jsme se snažili snížit, ale naše kombinace byly hodně nepřesné a zbrklé.

Po poločasové bouřce v domácí kabině trenér poslal na hřiště tři nové hráče a s příchodem Šímy hra výrazně ožila především ve středu hřiště. Hrálo se převážně před brankou hostí a domácí převaha volala po gólu. Hosté urputně bránili, ale postupně jim docházely síly. Po ruce hostujícího hráče v pokutovém území se kopala penalta, kterou Syrovátka proměnil (1:2). Vrhli jsme vše do útoku a během dalších osmi minut se podařilo dvěmi brankami Bergmanna výsledek otočit.

Hra se hodně zpřesnila a byli jsme více nebezpeční. Neratovicím v závěru došly síly a díky většímu důrazu jsme výsledek otočili, což je pro mužstvo určitě pozitivní.

Trenér Zachariáš: "Dnes jsem nebyl vůbec spokojen s naší hrou v prvním poločase především od hráčů ve středové řadě. Poprvé jsem musel být v šatně k některým z nich hodně kritický, především k jejich nasazení a přístupu."