FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 0:1
03.09.2012

Ani juniorka nedokázala porazit svého rivala z Jablonce a prohrála o gól

Jakub Martínek
Šesté kolo juniorské ligy nabídlo severočeské derby. Na liberecký Městský stadion přicestovali v pondělí odpoledne jablonečtí mladíci. Liberečtí fotbalisté hráli od dvacáté minuty přesilovku, tu však nedokázali využít a byli následně potrestáni. Vyrovnat už modrobílé barvy nestačili i díky mizerné střelecké potenci.
6.kolo, pondělí 3.9.2012, 13:00, Městský stadion
0:1
(0:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Kolář - Kmoníček, Trnka (59. Černý), Tóth, Beníšek - Soběslav, Daniel - Vasilko, Dydowicz (67. Jánošík), Drobílek - Musiol (81. Lukes).
FK Jablonec: Fendrich - Landovský, Šidlo, Vaněček (90. Tichý), Vaníček - Helm (73. Skwarczek), Linka (81. Jurča), Štemberk (63. Vodička), Pavlata, Just (81. Kozel) - Vukovič.
Branky: 51. Linka. Žk: Kmoníček, Dydowicz, Lukes - Pavlata. Čk: Kmoníček - Šidlo. Rozhodčí: Vlasjuk - Kříž, Pechanec.
Diváci: 210

Na první větší šanci si museli diváci počkat do sedmé minuty. Musiol se dostal až za jabloneckou obranu a jen dobrý zásah brankáře Fendricha uchránil hosty od pohromy. Běžela dvacátá minuta první půle a hlavní rozhodčí musel tasit z kapsy červenou kartu. Viděl ji hostující obránce Šidlo, který nevybíravě poslal k zemi unikajícího Zbyňka Musiola. Ten by se už sám řítil vstříc brance a tak muselo logicky přijít vyloučení.

Liberecká juniorka poté začala ovládat zbytek prvního poločasu. Byl u toho znovu útočník Musiol, který se už podruhé objevil před osamoceným jabloneckým strážcem svatyně. Ten byl však opět úspěšnější než liberecká osmnáctka a šanci zhatil. Oba soupeři toho už dokonce první pětačtyřicetiminutovky více nestihli a tak si slušně zaplněné tribuny musely počkat na rozuzlení do druhého poločasu.

Pět minut po přestávce přibrzdil hostující brejk jen za cenu faulu domácí obránce Kmoníček. Rozhodčí Vlasjuk ho ocenil žlutou kartu a samotný hříšník už v tu chvíli moc dobře věděl, že je zle. Byla to totiž už jeho druhá žlutá v zápase a ten tak musel předčasně do sprch.

Počet účastníku se tedy na hrací ploše vyrovnal. Lépe toho dokázali využít hostující mladíci a hned po libereckém vyloučení přišel trest. Jablonecký Jan Linka si udělal z domácí obránců pouze diváky a prošel bez velkého povšimnutí. Nakonec vypálil z hranice vápna a skoro nikým neobtěžovaný uklidil svůj pokus za záda bezmocného Koláře – 0:1.

Svěřenci trenéra Chytrého na nic nečekali a hned se snažili odčinit své zaváhání. To se v šedesáté minutě málem povedlo Musiolovi. Ten se ocitl v dobré palebné pozici a své výhody využil. Jeho pokus už se stáčel pod Fendrichovo břevno, ale ten dokázal v poslední chvíli vyrazit nad branku.

Největší šance libereckého týmu přišla patnáct minut před koncem zápasu. Hezký centr se v šestnácte snesl až na hlavu Černého, kterému nic nebránilo, aby se hlavičkou z bezprostřední blízkosti prosadil. Ten ale šancí pohrdl a trefil pouze stojícího gólmana. Hosté už si závěr utkání pohlídali a nedovolili domácím fotbalistům vyrovnat.

Jiří Chytrý (FC Slovan Liberec): "Poslední zápasy nás trápí střelecká nemohoucnoct, která se dnes naplno projevila. Kluci kazí jednoduché přihrávky nebo si nedokážou poradit s finální fází útoku. Když už si nějakou šanci dokážeme vytvořit, nedokážeme ji naplno gólově využít. Což nás s Jablonce stálo body, kdy jsme nedokázali odpovědět ani proti oslabenému soupeři.