FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 0:2
07.03.2015

Ani napotřetí Slovan nebodoval. Teplicím podlehl 0:2

Liberec - Vstup do jara se stále našemu týmu nedaří. Další šanci nepříznivou bilanci změnit a poskočit ze sestupových míst měl v sobotu od 20:15 s Teplicemi. V utkání však šli brzy do vedení hosté a po brance v samotném závěru si nakonec z Liberce odvezli vítězství 2:0.
19.kolo, sobota 7.3.2015, 20:15, U Nisy
0:2
(0:1)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Kolář - Sus (74. Ďubek), Pokorný, Brabec, Fleišman - Sackey, Pavelka (C) - Frýdek, Šural, Breznaník (57. Ndiaye) - Bakoš.
FK Teplice: Grigar - Lüftner, Matula (C), Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek (54. Vůch), Litsingi (82. Takács), Vachoušek, Nivaldo (90. Salami) - Potočný.
Branky: 13. Vachoušek, 90+1 Vůch. ŽK: 61. Brabec - 28. Jablonský, 50. Potočný, 72. Lüftner, 78. Ljevakovič. Rozhodčí: Proske - Celetka, Kordula. Hráči utkání: Martin Frýdek - Štěpán Vachoušek.
Diváci: 4111

Úvod utkání nabídl zejména opatrnou hru na obou stranách. Po několika minutách oťukávání poprvé zahrozil Slovan, když Bakošův centr prodloužil Šural na Frýdka, ten ale odkrytou bránu z těžké pozice netrefil. Zato Teplice udeřily hned z první vážnější akce. Míč se odrazil na hranici velkého vápna, kde se do něj opřel Štěpán Vachoušek a přesnou ranou nedal brankáři šanci.

Slovan mohl po dvaceti minutách hry vyrovnat. Grigar poněkud zbytečně vyběhl pro míč, na který nemohl dosáhnout, jeden z jeho spoluhráčů ho navíc odehrál pouze k nohám Martina Frýdka a na toho z rohu vápna zívala zcela opuštěná teplická svatyně. Jeho okamžitá střela ale bohužel orazítkovala pouze břevno. Následný Bakošův pokus vracející se Grigar kryl.

Další šanci si vypracovaly také teplice. Litsingi si sice nejprve ukopl míč v dobré pozici, o několik okamžiků později se ale ke střele dostal Vondrášek a Ondřej Kolář se musel pořádně natáhnout, aby na míč dosáhl. Jinak však byla hra plná nepřesností a před odchodem do kabin se tak již skóre neměnilo.

Ani start druhé půle nenabídl žádnou strhující podívanou. Většina útočných pokusů končila již v zárodku, a když už balon výjimečně prošel až na brankáře, jednalo se spíše o propagační střelu a gólmani si s nimi věděli rady.

Po více než hodině hry ukázal dobrou kopací techniku Potočný. Z bezvýchodné situace dokázal balonu dodat rotaci a Ondrovi Kolářovi musela pomoct tyč. Na druhé straně se zase snažil pálit Šural, obrana však ránu zblokovala a Grigar zasahovat nemusel, Frýdkův projektil o deset minut později zase nadvakrát skryl ve své náruči.

S blížícím se závěrem měli hráči Slovanu míč na kopačkách častěji, nedařilo se jim však prosadit. Nebezpečně vypadalo rána Marka Bakoše ze standardní situace, Grigar byl ale u své tyče včas. Těsně před koncem přišlo ohrožení hostující brány po autovém vhazování Martina Frýdka se míč několikrát odrazil malým vápnem, až nakonec Šural zakončoval na dlouhou nohu těsně nad.

Následně navíc přišla pohroma. Moustapha Ndiaye vinou nedůrazu přišel o míč na hraně velkého vápna, Potočného střelu ještě Kolář dokázal vyrazit, ale na dorážku Egona Vůcha už byl krátký. Slovan již odpovědět nedokázal a podlehl svým soupeřům 0:2.

Jiří Kotrba (FC Slovan Liberec): My buď dostaneme nějakou hloupou branku, nebo nějakou po krásné střele. Sami pak z těch tří šancí buď dáme břevno, nebo to neproměníme. To je stručná rekapitulace první půle. Druhá nezačala tak, jak bychom si představovali. Tak jsme udělali veliký risk, dali jsme Pavelku na pravého beka a hráli v tu chvíli s co nejvíc ofenzivním mužstvem. Ovoce to přineslo, protože jsme měli drtivý tlak. Ale máme velké problémy s tím najít svého hráče, když dostaneme balon do pokutového území. To je teď náš největší problémy kromě toho, abychom se někdy dostali do vedení a utkání se pro nás vyvíjelo příznivě. V závěru jsme si to zase zkazili hloupou brankou, která sice nic nezměnila na prohře, ale mohli jsme mít ještě tři čtyři minuty na to, abychom aspoň remizovali. Chtěl bych poděkovat divákům, protože nám v nelehké situaci naprosto famózně fandili.

Petr Rada (FK Teplice): Jsme spokojeni, že jsme vyhráli, protože myslím, že Liberec má podle soupisky nebo jmen hráčů kádr do první šestky či sedmičky. Jeli jsme sem s tím, že jsme chtěli hrát aktivně jako na Slavii první poločas a myslím, že se nám to dařilo. Na domácích bylo trošku vidět, že jsou nervózní. Vstřelili jsme krásnou branku a první poločas jsme zvládli. Do druhé půle jsme chtěli jít jinak než na Slavii, kde jsme 25 minut byli jen ve svém velkém vápně. Druhá půle dnes sice byla horší než první, ale pořád o stupeň lepší než na Slavii. Přečkali jsme některé nebezpečné situace, na druhou stranu jsme nastřelili tyč a pak jsme vstřelili branku v době, kdy domácí chodili ve více hráčích do útoku a vznikala tam okénka. Za přístup a nasazení musím hráčům poděkovat.