FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hlavice 1:3
10.05.2012

Béčko nestačilo na Hlavici, soupeř trestal defenzivní chyby liberecké obrany

Jakub Martínek
L I B E R E C - Předehrávka čtyřiatřicátého kola nabídla duel třináctého s šestnáctým týmem tabulky. Juniorka nastoupila v omlazené sestavě, proti o záchranu bojující Hlavici. Slovan se střelecky prosadil pouze jednou, ve druhém poločase se trefil Jiří Krystan.
34.kolo, středa 9.5.2012, 14:00
1:3
(0:2)
SK HlaviceSK Hlavice
FC Slovan Liberec: Kolář – Vasilko, Zieris (83. Kordík), Soběslav, Pokorný – Daniel (59. Suk), Krystan – Vlasko, Rybanský (69. Bady), Drobílek – Lukes.
SK Hlavice: Ottmar – Petrášek (69. Prückner), Studík, Dvořák, Schwartz, Veselka, Klíma (60. Šollar), Ježdík, Novotný, Němec (63. Benetka), Duben
Branky: 73. Krystan – 10. Klíma, 44. a 67. Petrášek. Rozhodčí: Langer – Martínek, Krupa. ŽK: 3:1. Střely na bránu: 8:8. Střely mimo: 4:6.
Diváci: 100

První větší příležitost skončila brankou. V desáté minutě se radovali hosté. Domácí obrana propadla, když po pěkné akci na jeden dotek dorážel takřka do prázdné brány Lukáš Klíma - 0:1.

Domácí nezůstali pozadu. To samé předvedli na druhé straně hřiště. Bohužel pro ně bez gólové tečky. Křižnou přihrávku Pokorného přečetl hostující brankář a míče se chopil.

Liberečtí se snažili o vyrovnání. Obrovskou šanci měl unikající Lukes, který obral posledního obránce o balón a řítil se sám vstříc hostující brance. Jenže v zakončení selhal, jeho střela se nevešla ani mezi tři tyče. To však ještě nevěděl, že tato situace byla jednou z klíčových, která ovlivnila vývoj a výsledek zápasu.

Pořekadlo “nedáš – dostaneš“ bylo na místě. Běžela pětačtyřicátá minuta první půle. Domácí defenziva nepohlídala nabíhajícího Tomáše Petráška, který dostal přihrávku z levé strany a střelou do pravého horního rohu Kolářovi branky zvýšil vedení – 0:2.

Druhý poločas začali lépe hráči v modrých dresech. Tlačili se do útoku a snažili se s výsledkem něco udělat. Jejich snahu však brzdila nepřesná finální přihrávka, a tak jsme zatím žádnou větší šanci neviděli.

A bylo ještě hůř. Domácí naděje na dobrý výsledek pohřbil v sedmašedesáté minutě znovu Tomáš Petrášek, který se nejlépe zorientoval na hranici šestnácky a ranou k tyči si připsal druhý gólový zářez – 0:3.

Alespoň čestný úspěch a gólovou tečku za zápasem udělal Jiří Krystan. Při libereckém útoku se dostal míč až na jeho kopačky a hezkou přízemní střelou nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:3.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): “Utekl nám začátek zápasu, kdy jsme se dopouštěli hrubých chyb v obraně. Podařilo se nám snížit a za stavu 1:3 jsme byli aktivnějším týmem. Bohužel se nám pak některé situace nedařilo lépe řešit. Jsem zklamaný z naší defenzivní činnosti, na kterou jsme dnes doplatili. Klíčové momenty dnes byly neproměněná šance Lukese a následně inkasovaný gól do šatny, který byl zlomový. “