FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Králův Dvůr 2:3
03.06.2012

Béčko těsně podlehlo Královu Dvoru, třígólovou ztrátu už smazat nedokázalo

Jakub Martínek
Liberec – V třicátém kole, které bylo na programu v neděli dopoledne, zavítal na Městský stadion devátý celek tabulky ČFL. Pro domácí juniorku to byl poslední zápas na vlastním hřišti, kterým se chtěla důstojně rozloučit a utnout čtyřzápasové čekání na výhru. To se však ani tentokrát nepovedlo, když ztrátu tří branek doháněla družina v modrých dresech marně.
30.kolo, neděle 3.6.2012, 10:15
2:3
(0:2)
FK Králův DvůrFK Králův Dvůr
FC Slovan Liberec: Kolář – Bína, Soběslav, Kordík, Pokorný – Krystan, Janů – Rybanský (86. Černý), Suk, Drobílek – Werner (64. Lukes).
FK Králův Dvůr: Michňa – Rada, Procházka, Šilhavý, Novák (55. Květoň) – Brusch (83. Lobe Lobe), Sabou, Toporčák (90. Gnenegbe), Petr – Fulín, Frydrych.
Branky: 54. Werner, 68. Lukes – 27. Toporčák, 39. Novák, 53. Fulín. Rozhodčí: Janoch – Grimm, Houdek. Střely na branku: 8:10.
Diváci: 100

První minuty patřily domácímu výběru, který začal aktivně a od prvních minut kombinoval na polovině soupeře. Středočeši se probudili až v patnácté minutě, když trefili tyč Kolářovy branky.

Na první branku si diváci museli počkat až do sedmadvacáté minuty. Liberečtí se sice dožadovali odmávání ofsajdu, jenže praporek pomezního rozhodčího zůstal dole, a tak po křižné přihrávce na zadní tyč se mohl radovat Štefan Toporčák, který pohodlně uklidil míč do sítě – 0:1.

Zanedlouho mohlo být pro Severočechy ještě hůře. To když po ztrátě balonu a následné zblokované střele v šestnátce ukázal hlavní arbitr na penaltový puntík. Hodně přísnou penaltu pak skvěle zlikvidoval Kolář, který vystihl směr a balon vyrazil.

Jenže ještě před poločasem se hosté radovali i podruhé. Domácí defenziva nezahrála zrovna nejlépe ofsajdovou past. Toho využil Michal Novák, který se tak sám řítil vstříc brankáři. Svůj únik zakončil k levé tyči, Kolářovi nedal šanci.

Druhou pětačtyřicetiminutovku začali aktivněji hosté. Liberecká defenziva nechala vyniknout Romana Fulína, který zblízka prostřelil bezmocného Koláře a zdálo se, že o výsledku je rozhodnuto – 0:3.

Rychlou odpověď si však připravila i na druhé straně Petříkova družina. Rychlé přečíslení a následnou přihrávku Drobílka zužitkoval Matěj Werner, který snížil na rozdíl dvou branek – 1:3.

Zdramatizovat zápas dokázal ještě Matěj Lukes. Pohlednou akci na jeden dotek, po které se ocitl sám před poloodkrytou svatyní, nešlo neproměnit. Domácí juniorka se tak dostala zpátky do zápasu a bylo vidět, že touží po vyrovnání.

Třetí branku ale už Severočeši přidat nedokázali. Rozloučili se tedy s Městským stadionem a příští týden je čeká poslední zápas na hřiště soupeře, a to konkrétně v Ovčárech, kde to bude pro celý tým poslední působení v soutěži ČFL.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): "Hrál se ofenzivní fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Soupeř byl efektivnější, a proto se mu podařilo zvítězit. Výkon rozhodčích byl slabší, kdy některé situace bohužel řešili v náš neprospěch. Od příštího roku se vytváří juniorská liga. Tam bude působit i náš tým a rezerva od příští sezóny hrát už nebude."