FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Trenčín 2:5
21.01.2017

Dva góly Markoviče na Trenčín nestačily, rozhodla druhé půle

Kryštof Rossmann
Mladá Boleslav - První sobotní zápas odehrál Slovan proti Trenčínu. Bojovný výkon a skvělý závěr první půle přinesl našemu mužstvu vedení 2:1, nicméně po pauze modrobílí hned čtyřikrát inkasovali a nakonec na svého soupeře nestačili hokejovým výsledkem 2:5.
MBL, sobota 21.1.2017, 11:00
2:5
(2:1)
AS TrenčínAS Trenčín
FC Slovan Liberec: Hladký - Baláž, Šustr, Blažek, Dudek, Šustek, Doležal, Barac, Bláha, Kazda, Markovič
Náhradníci: Porcal - Lehoczski, Gembický, Michalec, Brabec
AS Trenčín: Chovan - Klooster, Udeh, Skovajsa, Pinas - Lawrence, Halgoš, Colina, Gong - Nwofor, Adekunle
Náhradníci: Prekop, Beridze, Musa, Ubbink, Kleščík, Šulek, Kvocera
Branky: 40. Markovič, 41. Markovič - 23. Lawrence (pen), 47. Adekunle, 75. Lawrence, 78. Lawrence (pen), 84. Lawrence.

Do utkání vstoupily oba celky opatrně, ale tempo hry postupem času gradovalo. První větší příležitost zápasu měl na kopačce Gong, po závaru v pokutovém území dokázal vystřelit, úspěch však akce nepřinesla. O pár chvil později balón nasměroval mezi tři tyče Nwofor Uche po přihrávce Issy Kunle, nicméně pokusu chyběla razance a Hladký si s ním bez větších potíží poradil.

Ve čtyřiadvacáté minutě se Trenčínští propracovali až do pokutového území, kde přišel faul Slovanu. Míč si postavil James Lawrence a poslal ho přesně do protipohybu libereckého brankáře. Zanedlouho si fotbalisté v červených dresech vytvořili další velkou příležitost. Kunle nalezl v šestnáctce osamoceného Filipa Halgoše, jenž svým přízemním pokusem mířil ke vzdálenější tyči. Minul jen těsně.

V jednatřicáté minutě viděli fanoušci další branku, po skluzu Baláže se dostal míč na pravou stranu, odkud pálil Colina, radost Trenčína nakonec zastavil až zdvižený praporek pomezního sudího. Poté ještě upadl ve vápně Kunle, nicméně hlavní arbitr pouze pokynul k pokračování ve hře.

Závěr úvodní půle jednoznačně patřil našemu celku. Nejprve se na pravé straně uvolnil Dudek a skrz vápno vymyslel přesnou nahrávku na Miroslava Markoviče. Ten se nemýlil. O minutu později už Slovan vedl, předvedl velmi podobnou akci, na jejímž konci stál opět Miroslav Markovič. Balón se k němu dostal znovu po přihrávce Josefa Dudka zprava.

Trenčín odpověděl téměř ihned po začátku druhé půle. Akci slovenského celku úspěšně zakončil Issa Adekunle, který se vyhnul skluzu střídajícího Porcala a následně již jen poslal balón mezi tři tyče. Zanedlouho se Nwofor po závaru ve vápně Liberce dostal k zakončení, svým volejem ale trefil jen břevno branky, od něhož se míč odrazil nejprve na trávník a záhy mimo nebezpečné území.

Jenže v pětasedmdesáté minutě si naběhl do volného prostoru James Lawrence a po výborné přihrávce z levé strany se objevil před brankou Slovanu zcela osamocený. O pár chvil později byl navíc za faul na pronikajícího střídajícího Beridzeho nařízen druhý pokutový kop Trenčína během utkání. Ten zahrával opět James Lawrence a přízemní, dobře umístěnou střelou k tyči nedal Porcalovi šanci.

Trenčínští dokázali vstřelit opařenému Slovanu ještě pátou branku a opět u toho bylo duo Beridze - James Lawrence. První jmenovaný přihrával a druhý pohlednou ranou z hranice pokutového území uzavřel gólové účty střetnutí. Slovan nakonec podlehl Trenčínu 2:5.