FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 1:1
13.08.2017

Dva góly, tři červené karty! Slovan po heroickém výkonu v oslabení vybojoval proti Spartě bod

Lukáš Michalík
Liberec - Naši fotbalisté v rámci 3. kola domácí soutěže hostili velice těžkého soupeře - pražskou Spartu. Letenští v průběhu léta mohutně posilovali, Slovanu se ale proti sparťanům na stadionu U Nisy tradičně daří. Vyprodané tribuny na stadionu U Nisy viděly bláznivé utkání, v němž padly hned tři vyloučení. Slovan však i přes početní nevýhodu vybojoval bod za remízu 1:1.
3.kolo, neděle 13.8.2017, 18:00, U Nisy
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
1:1
(0:1)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Kolář - Coufal, Karafiát, Kúdela, Kerbr - Mikula - Ševčík, Breite, Folprecht (90. Voltr), Malinský (46. Graiciar) - Potočný.
AC Sparta Praha: Koubek - Zahustel, Štetina, Mareček, Čivić - Mandjeck, Sáček (67. Rosický) - Biabiany, M. Frýdek, Ben Chaim (80. Janko) - Lafata (73. Šural).
Branky: 64. Breite - 27. M. Frýdek. ŽK: 30. Kúdela, 56. Ševčík, 56. Kerbr, 82. Coufal - 16. Sáček, 48. Mandjeck, 57. Ben Chaim, 61. Čivić. ČK: 56. Kúdela, 57. Kerbr - 71. Čivić. Rozhodčí: Zelinka - Hrabovský, Vlček. Hráči utkání: Radim Breite - Jonathan Biabiany.
Diváci: 9900

S první příležitostí přispěchal po pěti minutách hry domácí Slovan. Útočnou akci rozjel Ševčík přihrávkou do křídla na Coufala, který přízemním pasem našel nabíhajícího Malinského. Liberecký záložník ale ve slibné pozici nedokázal ideálně zakončit.

O chvíli později nejprve sparťanská obrana zablokovala pokus Mikuly, míč se ale odrazil k Breitemu, který však střelou branku netrefil. Poté to ze střední vzdálenosti zkoušel Kerbr, i v tomto případě ale brankář Koubek mohl zůstat klidný.

Hosté o sobě dali poprvé vědět rychlým kontrem Biabianyho, který francouzský křídelník završil přihrávkou na Lafatu. Letenskému kanonýrovi však zakončení včas zmařila pozorná obrana Slovanu. Ukazatel skóre se prvně měnil ve 27. minutě. Ben Chaim využil tandemového náběhu Čiviće, který v pokutovém území přesným centrem našel Martina Frýdka a ten z bezprostřední blízkosti překonal Koláře.

Oba aktéři úvodní gólové situace si zanedlouho úspěšnou spolupráci mohli zopakovat, tentokrát se však Frýdkovi míč po Čivićově centru jen svezl po hlavě. Vzápětí se k hlavičce propracoval Lafata, Kolář ale tentokrát zasahovat nemusel. Další šanci měl po zpětné přihrávce Ben Chaima znovu agilní Frýdek. Tentokrát však exlibereckému fotbalistovi střela nesedla a skončila tak mimo branku.

Druhý poločas načala nebezpečná střela Coufala, která otřela síť za břevnem Koubkovy branky. V další šanci se po centru Ševčíka ocitl střídající Graiciar, jehož pravděpodobně gólová hlavička skončila na těle jednoho z hostujících hráčů. Mezi 56. a 57. minutou zažil Slovan dvouminutovky hrůzy, když byli shodně po druhé žluté kartě vyloučeni Kúdela s Kerbrem. Naše mužstvo tak čekala více než půl hodina hry v početní nevýhodě.

I přes značné oslabení ale Slovan velice brzy stačil vyrovnat. Potočného přímý kop Koubek neudržel a dobíhající Radim Breite pohodlně dorazil míč do prázdné branky. V 71. minutě byl po druhém napomínání vyloučen hostující Čivić, poměr sil na hřišti se tak alespoň zčásti vyrovnal. Krátce na to pálil ze střední vzdálenosti Breite, mířil však těsně mimo.

Hosté po čase zahrozili střelou Biabianyho, Kolář ale zasahovat nemusel. Slovan odpověděl akrobatickým zakončením Folprechta, ale ani to se mezi tři tyče nevměstnalo. Slovan už v závěru zodpovědným výkonem uhájil nerozhodný výsledek a vybojoval v oslabení velice cenný bod.

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): "I když to zní troufale, tak celé utkání jsme byli svým způsobem lepší. I první půli jsme hráli velice dobře, bohužel jsme z jedné situace dostali po centru gól. Druhý poločas jsme chtěli hrát, co nejvýš to jde. Začátek druhé půle byl výborný. Pak bohužel do toho vstoupily červené karty, což je škoda. Bylo tu po dlouhé době vyprodáno na ligu a stane se z toho to, co se stalo. Bylo mi to strašně líto kvůli lidem. Byla by to super podívaná. Přišlo to z ničeho, ani první zákrok nebyl na žlutou. To by muselo dostat žlutou kartu 60 hráčů. Kúdela říkal, že jí dostal za to, že přiběhl k rozhodčímu. Ben Chaim fu..uje všechny, nadává nám, říká, že si naše hráče koupí jako trpaslíky na zahradu. A my hrajeme v devíti. Vím, že to rozhodčí mají taky složité. Pak jsou tam šlapáky, za to karty nejsou. Myslím, že to bylo necitlivé. Uválčili jsme bod. Hráči ukázali, jaký mají charakter, morálku. To, jak jsme dokázali Spartu v devíti napadat, to bylo neuvěřitelné. Hráče z toho budeme pět dní dostávat, ale byl to neskutečný běžecký a bojovný výkon."

Andrea Stramaccioni (AC Sparta Praha): "Myslím, že jsme asi 15 minut hráli jedenáct proti devíti a bohužel jsme nedokázali změnit náš styl hry. Stále jsme hráli, jako by to bylo jedenáct na jedenáct. Je to obrovská chyba. Měli jsme být rychlejší, přímočařejší a nehrát pořád kolem dokola. Neproměnili jsme šanci Ben Chaimem a dostali gól po přímém kopu, kdy domácí hráč dorážel sám před brankářem. Křičel jsem pokyny na hráče od střídačky, předával jsem jim to na hřiště, přišel tam i Tomáš Rosický, protože jsem chtěl mít na trávníku lídra. Pokud jste top tým a hrajete jedenáct proti devíti, zápas prostě musí být hotový. Všichni jsme velmi zklamaní, protože na konci první půle jsme hráli velmi dobře. Škoda, že jsme za stavu 1:0 pro nás nepřidali druhý gól. Myslím, že jsme také byli připraveni o druhý gól, protože Zahustelovi byl chybně odmáván ofsajd. To byl další nešťastný okamžik. Jsem si jistý, že kdyby nedošlo k vyloučení Čiviče, zvládli bychom to. Ztratili jsme čtyři body za dvě remízy po dvou situacích, které se neměly stát."