FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Férencváros 3:2
28.01.2017

Fantazie! Slovan předvedl výborný obrat a porazil Ferencvárosi 3:2!

Kryštof Rossmann
Španělsko, Oliva - Fantastický výkon předvedl hlavně v druhé polovině střetnutí Slovan, který obrátil nepříznivé skóre z 0:2 na 3:2. Výrazně se do listiny střelců zapsal Martin Graiciar, který dvě branky sám vstřelil a vybojoval penaltu, jež proměnil Egon Vůch.
Špaň., sobota 28.1.2017, 15:30, Oliva Nova Resort
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
3:2
(0:1)
Férencváros BudapešťFérencváros Budapešť
FC Slovan Liberec: Hladký – Piško (57. Ekpai), Kúdela, Karafiát, Kerbr – Bartl (60. Vůch), Machuča (68. Bosančić), Obročník (81. Machuča), Šulc (60. Bartošák) – Baroš (60. Micovčák), Voltr (57. Graiciar).
Branky: 66. Martin Graiciar (Lukáš Bartošák), 79. Egon Vůch (pen), 80. Martin Graiciar (Egon Vůch) - 41. Amadou Moutari, 48. Daniel Böde.

V osmé minutě si vytvořili hráči v zelenobílých kombinacích poměrně velkou příležitost. Z trestného kopu, který měli k dispozici na levé straně, nakonec však vytěžili pouze střelecký pokus. Hladký totiž míč uschoval do rukavic. Maďarský celek byl na začátku zápasu mírně aktivnější, avšak dlouho se nemohl propracovat do větší příležitosti. Naopak Slovan hrozil přechodem do brejků.

Naše mužstvo trápila v úvodu hry přesnost, ale postupem času se začínalo osmělovat. Po levé straně například pronikl Šulc, kvůli spornému zásahu jednoho z obránců ale nestihl odcentrovat. Ve 33. minutě Slovan zahrával trestný kop z levé strany. Po přiťuknutí centroval Kerbr, nicméně obrana maďarského celku si dokázala se situací poradit.

Záhy navíc zamířili zelenobílí do brejku. Velkou příležitost nakonec zastavil praporek pomezního sudího. I tak se protivník Severočechů dokázal ještě před přestávkou prosadit. Po dalekonosné střele, kterou zblokoval jeden z obránců, se k ráně z voleje dostal Amadou Moutar a odrazem o tyč překonal Hladkého.

Na začátku druhé půle to s naším mužstvem vypadalo ještě hůř. Daniel Böde si sběhl na centr Moutariho a razantní hlavičkou zvýšil náskok hostí. O pár chvil později mohl Slovan odpovědět z rohového kopu. Ten se však nevydařil úplně ideálně a skončil pouze akrobatickým pokusem, jenž zamířil mimo tři tyče. V 53. minutě se šikovně protáhl na pravé straně Voltr, jeho pěknou nabídku do vápna na poslední chvíli odkopl obránce nad poslední chvíli, Baroš by jinak zakončoval do poloodkyté části zařízení.

Další šance našeho mužstva přišla po dvojitém střídání. Trestný kop zpoza půlící čáry skončil v zámezí a Bartl mohl zahrávat rohový kop. Ten stočil na nohu Karafiáta, který lehkým zvednutím nohy zatopil brankáři Ferencvárosi. Akce gólem neskončila, gólman udržel balón v náručí. Slovanu se přeci jen podařilo prosadit. Pohledný centr Bartošáka uklidil přesnou hlavičkou mezi tři tyče Martin Graiciar.

Zanedlouho mohlo být vyrovnáno. Graiciar jen těsně nedosáhl na nabídku Vůcha z pravé strany, míč tak doputoval pouze do rukavic gólmana zelenobílých. Stejný hráč by o několik chvil později při další vyložené šanci na odražený balón směřující k brance soupeře dosáhl, místo toho byl ale faulován gólmanem a rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop.

Míč si postavil Egon Vůch a razantní ranou k levé tyči vyrovnal na 2:2. To však nebylo z pohledu našeho mužstva ani zdaleka vše. Téměř ihned po rozehrávce vystihl Bosančić přihrávku, dlouhým centrem nalezl Vůcha na pravé straně, který okamžitě poslal míč na Martina Graiciara. Jeho rána rozvlnila síť pod pravou šibenicí. Slovan vedl 3:2!

V 83. minutě upadl v šestnáctce Böde, i když se hosté výrazně dožadovali penalty, nařízena nebyla. Ve vypjatém závěru duelu už si svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského vedení pohlídali a mohou tak oslavovat výhru 3:2.