FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 1:0
17.10.2009

Gambrinus liga, 11.kolo: FC Baník Ostrava vs. FC Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Lukáš Váňa
Ani po reprezentační přestávce Slovan nevybředl z mizérie. Na hřišti Baníku jsme byli lepším týmem prvních deset minut, pak hru postupně začal ovládat domácí tým. Naše defenziva se nevyvarovala chybám, jednu z nich pak Baník potrestal.
11.kolo, sobota 17.10.2009
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
1:0
(0:0)
FC Baník Ostrava: V. Baránek - R. Řezník, A. Neuwirth, F. Neves, D. Tchuř - T. Mičola (86. P. Wojnar), M. Lukeš, M. Lička, T. Marek, R. Zeher (70. D. Kraut) - M. Strnad (56. A. Varadi)
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - T. Gebre Selassie, R. Dejmek, J. Polák, J. Liška - B. Dočkal (63. J. Nezmar), M. Gecov, M. Holeňák (80. T. Frejlach), P. Papoušek (75. M. Bosančić) - J. Blažek, A. Kerić
Branky: 55. T. Mičola. ŽK: 90. F. Neves - 78. M. Gecov, 90. M. Bosančić. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Večeřa.

Náš tým nastoupil poprvé v nových černých dresech, které jsou po bílé a modré naší třetí variantou.

Hned v úvodu utkání zahrozil náš tým. Papoušek kopal dva rohy za sebou, ten druhý byl nebezpečnější. Jeden z domácích hráčů ale míč na zadní tyči odkopl do bezpečí. V 7. minutě byl v napadání rozehrávajícího brankáře důsledný Kerić a řádně Baránkovi zavařil. Svému brankáři nakonec pomohl obránce Never.

V 11. minutě kopal další standardku Papoušek, do odraženého míče vystřihl nůžky Gebre Selassie. Následný závar domácí ale ubránili. Ve 12. minutě jsme šli do nadějného přečíslení, akci se ale nekonec rozhodl zakončit střelou ze střední vzdálenosti Blažek. Jeden z obránců ale míč tečoval těsně vedle tyče. Následný roh domácí ubránili.

Domácí poprvé zahrozili v 15. minutě. Zeher prostrčil balon mezi naše obránce a Mičola šel rázem sám na Hauzra. Náš golman ale skvěle zasáhl. Chvíli na to naše obrana zazmatkovala a Baník nám trochu zavařil. Vše ale vyřešil odkopem Hauzr. O další minutu později byl domácí Strnad u míče o krok dřív než Hauzr, udělal kličku do strany ale byl hodně z úhlu. Jeho centr před vápno odvrátil do bezpečí Dejmek.

Ve 27. minutě vystartoval na přihrávku za obranu Kerić, u míče byl rychleji než brankář domácích, jeho šanci ale zastavil praporek rozhodčího. Kerić se na sudího hodně zlobil, a dost možná i oprávněně! V té samé minutě vyzkoušel pozornost našeho golmana střelou z dálky Lička, Hauzr v tomto testu obstál.

Ve 36. minutě měl Baník vyloženou šanci. Lička obešel po pravé straně Lišku, vběhl do vápna a proti noze přihrál Lukešovi. Ten byl asi sedm metrů před brankou, skvěle mu ale pod nohy skočil Polák a míč srazil na roh. První se domácím moc nepovedl, dostali ale ještě jednu příležitost. Lukešův centr pak přesně našel Nevese, jehož hlavička šla těsně nad.

Ve 39. minutě střílel ze 20 metrů Marek, Hauzr ale proti jeho povedené střele nadvakrát dobře zasáhl. Ve 45. minutě předvedl Baník rychlou kombinaci, na jejím konci byla střela Ličky, kterou ale zblokoval jeho spoluhráč. Poločas skončil bez branek.

Druhý poločas nezačal tak aktivně jako ten první. V 55. minutě ale padl první gól utkání, a do naší branky. Hauzr se s Liškou nedohodl kdo půjde pro přetažený centr, tak si pro něj došel Lukeš a zpětnou přihrávkou vyzval ke skórování Mičolu. Ten nabídku neodmítl a domácí vedli 1:0.

Chvíli na to mohl přidat Mičola druhý gól, trefil ale jen boční síť Hauzrovy branky. V 66. minutě musel Hauzr předvést svojí kvalitu. Z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Varadi, Hauzr ale fantasticky zasáhl a gólovou hlavičku vyrazil.

V 69. minutě poprvé ve druhém poločase zahrozil náš tým. Papoušek kopal rohový kop a přesně našel Gebre Selassieho. Jeho hlavička ale skončila vedle. Baník v následujících minutách kontroloval hru a naše hráče k ničemu nepouštěl.

V 87. minutě naopak nebezpečně hlavičkoval Varadi, mířil ale těsně vedle. V závěru utkání se ještě do šance dostával Kerić, jeho útočné choutky ale zastavil praporek rozhodčího. Do závěrečného tlaku nás domácí nepustili.