FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 3:0
06.11.2010

Gambrinus liga, 15. kolo: FC Slovan Liberec vs. FC Hradec Králové 3:0 (0:0)

Klub
Liberec - Slovan uzavřel první polovinu Gambrinus ligy výhrou nad Hradcem Králové v poměru 3:0. Vítězství Liberce se nerodilo lehce a první poločas trenéra Rady na stadionu U Nisy příliš optimismu nepřinesl. Ve druhé půli se rozstřílel Štajner, kterého v závěru doplnil Kerič a Slovan tak poskočil na sedmou příčku tabulky Gambrinus ligy.
15.kolo, sobota 6.11.2010, STADION U NISY, LIBEREC
3:0
(0:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Štajner, Bosančič (79. Vácha), Gecov, Breznaník (86. Papoušek) - Nezmar, Kerič (90. Vulin).
FC Hradec Králové: Hanuš - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Fischer, Pávek, Janoušek (78. Dvořák), Poděbradský - Pokorný, Kocourek (68. Černý), Štěpán (58. Pilař).
Branky: 63. a 76. Štajner, 88. Kerić. ŽK: 31. Holeňák, 72. Breznaník (oba LIB) - 35. Hanuš (HRA). Rozhodčí: Mikel - Gallo, Santarius - Býma.
Diváci: 4530

Nový trenér Petr Rada si dal za úkol získat do konce podzimu co největší počet bodů tak, aby Slovan přezimoval daleko od sestupových vod. Za tímto účelem tak raději příliš nezasahoval do základní sestavy, která průběžně vyplynula z podzimní sezóny. Při premiéře nového trenérského týmu v domácím prostředí tak, vyjma tehdy vykartovaného Štajnera, vyběhla na trávník totožná základní sestava jako před dvěma týdny v utkání se Spartou pod trenérem Petříkem.

V samotném zápase Slovan na Hradec vlétl a hosté se v prvních pěti minutách nedostali k míči. Minimálně tři nadějné situace jsme však nedokázali dotáhnout do konce. Zamrzela především střela Gecova, která mířila do branky, ale trefila jednoho z obránců soupeře do zad. Po úvodním tlaku Slovanu začali hosté získávat půdu pod nohama. Zlepšili pokrývání našich hráčů a napadáním začali eliminovat naší rozehrávku. Zbytek prvního poločasu se tak odehrál převážně ve středu hřiště. Největší šance dosavadního průběhu pak přišla až ve 45. minutě, kdy Štajnerův roh na přední tyči našel naběhnuvšího Nezmara. Náš útočník však svou prudkou hlavičku poslal těsně vedle levé tyče. Fanoušci tak o poločasové přestávce byli z dosavadního výkonu mírně rozladěni. Radost jim tak alespoň vylepšilo oficiální poděkování panu Škorpilovi, v současnosti sportovnímu manažerovi Hradce, za jeho dlouholetou práci pro Slovan.

Začátek druhého poločasu zlepšení nepřinesl. Šance začaly přicházet až od 55. minuty. Nejprve prověřil gólmana hostů Breznaník. Jeho střelu Hanuš vyrazil před sebe na Štajnera, jehož následný pokus srazil hostující obránce na roh. Další příležitost přišla vzápětí z pravé strany. Kerič našel centrem Nezmara, ten však v ideální pozici minul míč. K dorážce se ještě znovu dostal Štajner, tentokrát mu však radost překazil gólman. Velké chvíle "Štajnyho" však teprve měly přijít. V 63. minutě totiž prošel velkým vápnem a přízemní střelou k tyči poslal Slovan do vedení - 1:0. O třináct minut později pak předvedl Štajner svůj talent v plném slova smyslu, když vlastní brejk zakončil nádherným lobem přes hostujícího brankáře - 2:0.

Hradec poté zvýšil útočnou aktivitu a Bičík začal být v permanenci. Hrozil mu zejména Pokorný, který nejprve na Bičíka nevyzrál prudkou střelou z úhlu, ani poté hlavičkou po rohovém kopu. Na druhé straně se tak do třetice prosadil Slovan. Papouškovu prudkou střelu Hanuš vyboxoval před sebe na osamoceného Keriče, který neměl problém navýšit skóre na konečných 3:0. Premiéra nového trenéra Petra Rady na stadionu U Nisy se tak díky zlepšení ve druhém poločase zdařila a posunula Slovan na sedmou příčku tabulky Gambrinus ligy.