FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 0:1
06.04.2013

Gambrinus liga, 22.kolo: FC Baník Ostrava vs. FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Lukáš Váňa
Fotbalisté Slovanu vyhráli na ostravských Bazalech. Utkání ale mohli vyhrát výrazněji než nejtěsnějším možným rozdílem. Ve druhé půli naši hráči totiž pohrdli šancemi na další góly.
22.kolo, sobota 6.4.2013, 17:00
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
0:1
(0:1)
FC Baník Ostrava: Bárta - Závada, Fryrdych, Kaprálík (69.Stožický), Mach - Fantiš, Droppa, Hable (60.Milosavljev), Kukec - Staško, Baroš (18.Kraut)
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelić, Fleišman - Sackey (61. Šural) - Pavelka, Štajner (89.Coufal), Rybalka, Delarge - Rabušic (77.Frýdek)
Branky: 6.Delarge ŽK: 47.Hable, 62.Droppa - 37.Fleišman, 46.Pavelka, 50.Sackey ČK: Rozhodčí: Adam - Filípek, Vlasjuk
Diváci: 6570

V Ostravě Slovan nastoupil v oranžových dresech a černých trenkách. Úvodní výkop obstarali domácí, stejně tak i první šanci. Hned v 1 .minutě střílel z hranice vápna v celkem dobré pozici Droppa. Jeho střele ale chyběla razance a Kovář s ní nemohl mít problém.

Slovan se do vápna soupeře dostal prvně v páté minutě. Rohový kop ale domácí obrana vyřešila. V 6. minutě se ale náš tým dostal do vedení. Hráči dobře zakombinovali po levé straně, Pavelka vrátil od brankové čáry míč ostře do malého vápna kde se odrazil od nabíhajícího Delarge - 0:1.

Další nadějnou akci Pavelky z 8. minuty domácí obrana zastavila. V 11. minutě se naším vápnem probíjel Kukec, narazil ale na Kušníra s Kováčem. V 18. minutě opustila hřiště hlavní hvězda Baníku Milan Baroš. Domácí kanonýr odkulhal ze hřiště. Za těch 18 minut dvakrát spadnul ve vápně a dožadoval se penalty, jinak se do hry příliš nezapojil.

V 19. minutě byl v dobré pozici Delarge. Centr z pravé strany ale hlavou překvapivě nezasáhl. Akce Slovanu pokračovala a Baník jí zastavil až pomocí faulu. Přímý kop rozehrál Felišman. Na jeho centr naskakoval osamocený Kováč, v gólové šanci ale branku těsně přestřelil. Ve 21. minutě se do šance dral Kukec, stopku u ale vystavil Kelić. Na druhé straně prováhal o minutu později moment vhodný pro střelu Pavelka, o míč pak přišel.

Ve 26. minutě střílel z dálky nebezpečně Droppa. Míč trochu zaplaval a Kovář měl plné ruce práce aby ho nepustil do sítě. Ve 31. minutě šel Kušnír házet aut, zasypala ho ale sprška sněhových kuliček. Rozhodčí Jiří Adam asi na minutu přerušil hru a počkal, až hlasatel uklidní diváky.

Ve 35. minutě kopala Ostrava rohový kop. Kukec zakroutil míč přímo do branky, Kovář se ale překvapit nenechal. Ve 42. minutě se odražený míč dostal před naše vápno, kde ho napálil osamocený Droppa. Kovář byl opět připraven. O minutu později uvolnil Delrage Pavelku, brankář Bárta ale včas vyběhl. Hned poté Pavelka nádherně dloubl míč do vápna na rozeběhnutého Kušníra. Nakonec z toho byl ale jen roh, který domácí ubránili. Na závěr poločasu jsme domácí zamkli před vápnem, ohrožení Bárty z toho ale nebylo. Poločas jsme vyhráli.

V úvodu druhé půle měl zajímavou šanci Slovan. Do odkryté obrany postupovali tři naši hráči, Štajner si všiml, že je Bárta víc z branky, lob se mu ale nezdařil. Další zajímavou akci Slovanu zakončoval v 51. minutě Rybalka, jeho pokus těsně minul pravou tyč Bártovy branky.

V 55. minutě odcentroval Fleišman přesný centr do vápna. Pavelka měl ale tolik prostoru, že ho to až zaskočilo a míč poslal ve vyložené šanci slabou střelou mimo branku. V 58. minutě jsme Baníku zatopili. Domácím chyboval brankář i nedůsledná obrana. Naši hráči ale netrestali ... V 64. minutě se v našem vápně dokázal prosadit Staško. Jeho překvapivé zakončení vyškrábl na roh pozorný Kovář.

V 65. minutě podnikl Baník nebezpečnou akci po levé straně. Milosavljev byl ale těsně před zakončením zablokován. Z následného protiútoku zahrozil Slovan. Delarge po přihrávce Štajnera utekl svým strážcům a vyzval k zakončení Šurala. Bárta jeho ránu se štěstím vyrazil na roh. Po něm se opět k zakončení dostal Šural, tentokrát ale střílel těsně vedle. V 71. minutě předvedl Slovan krásnou akci na jeden dotek, které chyběl jenom gól. Šuralova přihrávka před branku prošla brankáři mezi nohama a proletěla kolem prázdné branky, nikdo z našich hráčů se ale k zakončení nedostal. O chvíli později jsme měli opět zajímavé přečíslení, akci jsme ale překombinovali.

V 84. minutě Slovan zahodil další velmi dobrou příležitost. Kušnír utekl po pravé straně, zašlápl míč pro Frýdka, který ve vápně uvolnil Štajnera. Náš kanonýr ale místo střely ještě přihrával a Baník se ubránil. V 86. minutě centroval Kušnír do vápna, Štajner na míč tak o půl metru nedosáhl. Další gólovou šanci našeho týmu zazdil po Štajnerově přihrávce Rybalka. Festival nevyužitých šancí zakončil Šural, který ve vápně vysoko přestřelil branku. Rozhodčí pak zápas ukončil.