FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 1:3
07.04.2012

Gambrinus liga, 24. kolo: FC Slovan Liberec vs. AC Sparta Praha 1:3 (0:1)

Michal Vít
V rámci 24. kola Gambrinus ligy prohrál Slovan před vyprodaným hledištěm se Spartou v poměru 1:3. Hosté byli po celý zápas agresivnější a neustálým napadáním nepouštěli naše hráče ke své hře. Díky své výborné produktivitě pak Pražané vstřelili tři branky a zaslouženě si tak odvážejí všechny tři body.
24.kolo, sobota 7.4.2012, 19:00, U Nisy
1:3
(0:1)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Rilke (54. Šural), Vácha, Bosančič, Breznaník (85. Musiol) - Štajner, Rabušic
AC Sparta Praha: Vaclík - Přikryl, Jarošík, Brabec, Pamič - Sionko (83. Kerič), Matějovský, Hušbauer, Holek, Krejčí (90. Juhar) - Kweuke
Branky: 75. Šural – 33. Hušbauer, 73. Krejčí, 80. Krejčí. ŽK: 4:1. Rozhodčí: Příhoda – Jiřík, Pospíšil.
Diváci: 9900

Do samotného zápasu vlétli hosté jako smršť a naši hráči působili v úvodních pěti minutách hodně zakřiknutě. Pražané svým permanentním napadáním nedovolili Slovanu rozehrát, sami si však žádnou příležitost nedokázali vytvořit. Hra tak celkově působila hodně rozháraně a až po deseti minutách začala dostávat řád. V tu chvíli se začali osmělovat i domácí. Na první příležitost však čekal vyprodaný stadion až do 18. minuty. To se po špatném odkopu Holka dostal k míči na malém vápně Rilke, hostující gólman mu však do jeho střely stačil včas skočit. O dvě minuty později měl další šanci Gebre. Jeho hlavička po přímém kopu Breznaníka však těsně minula levou tyč. Promarněné šance bohužel vzápětí mrzely dvojnásob. Ve 33. minutě se totiž hosté prosadili z první střely na branku, když Hušbauerův pokus z velkého vápna zaplul k levé tyči - 0:1. Sparta po vedoucí brance zahustila střed hřiště a Slovan se tak již do konce prvního poločasu nedokázal prosadit.

Stejně agresivně jako do začátku první půle vstoupila Sparta i do půle druhé a hned ve 47. minutě se hnal osamocený Kweuke na Bičíka. V souboji tváří v tvář však uspěl náš gólman, když míč nohama vyrazil do bezpečí. O další 4 minuty později si Pražané vytvořili další příležitost, když odražený balon poslal Matějovský těsně vedle branky. Poté se hra přesunula opět do středu hřiště. Slovanu se nedařilo soupeře překombinovat a hosté včasným přistupováním nepouštěli naše hráče do nebezpečných situací. Stejně tak i Sparta se na dostřel domácí brance nedostávala. Až v 73. minutě měli hosté výhodu přímého kopu z 20. metrů za faul Nezmara na Kweukeho. K jeho exekuci se postavil Krejčí a míč umístil nádherným způsobem do šibenice - 0:2.

Slovan se urychleně vrátil do utkání hned vzápětí, když se po závaru ve vápně prosadil hlavičkující Gebre Selassie - 1:2. Gól Slovanu nastartoval i fanoušky, kteří hnali naše hráče do útoku. Byli to však znovu hosté, kteří v 80. minutě udeřili a definitivně tak rozhodli zápas. Promáchnutí Nezmara na velkém vápně totiž využil hostující Krejčí, který se dostal k balónu a lehkým lobem přehodil Bičíka - 1:3. Sparta poté mohla přidat i další branku, která by převážila vzájemné zápasy na její stranu. Nezmar s Keličem však hostující střely se štěstím zblokovali. Slovan tak v důležitém zápase na Spartu nestačil a prohrál v poměru 1:3. Hosté si tak odvážejí zasloužené tři body, díky nimž přeskočili Slovan v tabulce Gambrinus ligy.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): "Jsem zklamaný, že jsme před plným stadionem prohráli. Nicméně musím přiznat, že Sparta vyhrála zaslouženě. Těžko jsme se dostávali do šancí, soupeř hrál zodpovědně. Prohrávali jsme ve středu pole a v neposlední řadě jsme Spartě nabídli dvě v branky v podstatě sami. Gól na 0:2 byl klíčovým okamžikem, brzy jsme sice korigovali, ale soupeř znovu odpověděl."

Martin Hašek (AC Sparta Praha): "Byl k videní hodně napínavý, kvalitní a v obrovském tempu odehraný zápas. Soustředili jsme se na to, abychom dobře hráli ve středu hřiště a dávali si pozor především na Jiřího Štajnera. Důležitým faktorem naší hry byla efektivita. Prakticky z první šance jsme šli do vedení. Druhý poločas jsme začali velkou příležitostí, ale pak jsme se dostali pod tlak. Dalším klíčovým faktorem bylo, že jsme díky Krejčímu odskočili o dvě branky. Liberec poté snížil, ale naštěstí jsme rychle odpověděli. Jsme moc šťastní, zvítězili jsme zde po dobrém výkonu."