FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 1:0
14.05.2011

Gambrinus liga, 28. kolo: FC Slovan Liberec vs. 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Klub
Liberec - V rámci 28. kola Gambrinus ligy porazil Liberec díky brance Dočkala fotbalisty Slovácka 1:0. Vítězství se nerodilo lehce a Slovanu oproti předchozím zápasům vázla kombinace. Hosté toho v útočné fázi moc nepředvedli, a proto se Severočeši díky vydolovaným třem bodům posunuli na čtvrté místo tabulky.
28.kolo, sobota 14.5.2011, STADION U NISY, LIBEREC
1:0
(1:0)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Bičík - Holeňák, Kelič, Dejmek, Fleišman - Dočkal (90. Zieris), Vácha, Gecov, Breznaník - Štajner (84. Papoušek), Hadaščok (62. Sivrič).
1.FC Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Mezlík, Nešpor - Vít Valenta (72. Nestorovski), Volešák, Daníček, Urbánek (58. Hlůpik) - Ondřejka (76. Szmek), Jiří Valenta.
Branky: 26. Dočkal. ŽK: 52. Vácha (LIB) - 53. Reinberk, 53. Ondřejka, 75. Košút. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Nádvorník - Bílek.
Diváci: 4542

Do základní sestavy se po zranění vrátil Kelič. Ten byl v tomto týdnu na testech v Bernu, který s námi vyjednává podmínky jeho přestupu. I přes Keličův návrat do základní sestavy jsme však v obranné řadě počítali jednu vynucenou ztrátu. V utkání na Letné se totiž vykartoval Gebre Selassie, díky čemuž tak mohl zazářit v dopoledním zápase rezervy Slovanu, kde výraznou měrou pomohl k výhře na hřišti Žižkova B. Na pravé straně obrany ho tak v tomto utkání nahradil Holeňák.

Od úvodních minut zápasu byli hráči Slovanu aktivnější než soupeř. Pohlednými kombinacemi však Slovácko přehrávali pouze ve středu hřiště. Veškeré centry mířící do pokutového území totiž hosté stačili odvracet. Pokud se jim to náhodou nepovedlo, tak dokázal zasáhnout Filipko, jako například po hlavičce Keliče. Bezstarostnou hru Slovanu v 19. minutě málem přerušil Jiří Valenta, který po špatně zahrané malé domů Dejmka unikal sám na Bičíka. Náš gólman však tváří v tvář hostujícímu útočníkovi uspěl. Dvě minuty poté to zkoušel z 25. metrů Dočkal, když jeho tvrdá rána jen těsně přeletěla branku Slovácka. Ve 26. minutě to náš záložník zkusil znovu. Tentokrát pálil zpoza velkého vápna levou nohou a jeho střela zapadla přesně do pravé šibenice hostující svatyně - 1:0. Slovan po vedoucí brance zvolnil, vidět byl pouze Breznaník, který často provětrával hostující obranu. Do šaten tak šli naši hráči pouze za jednobrankového vedení.

Úvod do druhého poločasu začal Slovan opět aktivně a hned po dvou minutách musel Filipko vyrážet střelu Hadaščoka z pravého úhlu. V 53. minutě pak přišel závar v pokutovém území soupeře, kde střelu Váchy zastavil rukou Reinberk. Následovala tak penalta, ke které se postavil Štajner. Náš špílmachr však z pokutového kopu netrefil branku. Fotbal se poté vytratil a Slovanu začla značně váznout kombinace. Až v 74. minutě se na aktuální situaci nemohl dívat Breznaník a svou individuální akcí, kdy prošel přes čtyři obránce a prudkou střelou nechal vyniknout Filipka, roztleskal fanoušky. Z následného rohového kopu ještě hlavičkoval těsně vedle branky Kelič, aby dvouminutovku Slovanu zakončil přízemní střelou těsně vedle levé tyče Dejmek.

Ojedinělý útok Slovácka poté přinesl další přímý souboj Jiřího Valenty s Bičíkem. I tentokrát byl náš gólman úspěšnější. Hráči Slovanu si po tomto varování začali více hledět defenzívy. K ohrožení soupeřovi branky jsme se tak dostali až v 86. minutě, kdy dalekonosnou střelu Váchy robinzonádou vyrazil Filipko. O minutu později následovaly nepřesné pokusy Dejmka a Dočkala. Zahozených šancí jsme však litovat nemuseli, protože hosté se na závěrečný tlak nezmohli. Slovan tak zdolal Slovácko v poměru 1:0 a posunul se na čtvrté místo tabulky Gambrinus ligy.