FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 1:0
21.05.2011

Gambrinus liga, 29. kolo: FC Hradec Králové vs. FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Klub
Hradec Králové - Slovan nedokázal v Hradci Králové vstřelit gól a prohrál. Tým Liberce předváděl kombinační hru, která ale selhala na hranici vápna. Finální fáze ani střelba Severočechům v Hradci Králové příliš nešla. O výhře domácího celku rozhodl v šesté minutě Fischer. Liberec reklamoval Fischerovo ofsajdové postavení, rozhodčí byl ale neoblomný.
29.kolo, sobota 21.5.2011, HRADEC KRÁLOVÉ
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
1:0
(1:0)
FC Hradec Králové: Lindr - Pávek, Wozniak, Hochmeister - Fischer, Janoušek, Klapka, Zelený (55. Rezek) - Dvořák (70. Pokorný), Černý (75. Jandík), Poděbradský.
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák (51. Janů), Dejmek, Fleišman - Dočkal, Vácha, Gecov (29. Krystan), Breznaník - Štajner, Sivrić (80. Papoušek).
Branky: 6. Fischer. ŽK: 78. Gebre Selassie (LIB). Rozhodčí: Makovička - Gallo, Chytil.
Diváci: 3446

Ideální fotbalové počasí, pohodová atmosféra, dobrá nálada fanoušků. Tak vypadala situace na stadionu v Hradci Králové krátce před výkopem. Domácí se před svými fanoušky loučili s úspěšnou sezónou.

Úvod posledního domácího zápasu vyšel Hradci přímo snově. V 6. minutě centroval z levé strany Zelený, Dvořákova hodně nepovedená střela našla za naší obranou stojícího či nabíhajícího Fischera, který zcela sám před Bičíkem nezaváhal. Naše obrana se dožadovala odmávání ofsajdu, rozhodčí ale ukazoval, že branka platí - 1:0.

Náš tým se snažil rychle odpovědět. Centry Breznaníka i Dočkala ale adresáty nenašly. A když už to vypadalo, že půjde do šance Štajner tak předvedl brankář Lindr akrobatický zákrok, když mimo vápno letmým skokem odhlavičkoval míč do bezpečí.

Ve 13. minutě předvedli domácí rychlou akci. Fischerův centr si na přední tyči našel nekrytý Klapka. Bičík ale předvedl fantastický zákrok. Z protiútoku si nabíhal za obrana na Štajnerův pas Breznaník. Lindr byl ale opět hodně z branky a situaci vyřešil rázným odkopem.

V 18. minutě předvedl hezkou kombinaci Slovan. Gebre Selassie zatáhl na pravé straně míč až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel Sivriće, ten posunul na Breznaníka jeho patičku brankář chytil před brankovou čárou.

Fotbalový básník Štajner napsal ve 39. minutě další nádherný verš. Své úžasné sólo přes půl hřiště zakončil gólovou přihrávkou na Breznaníka. Jeho střelu na zadní tyč ale Lindr zázračně vytáhl. Ke střele se ale ještě dostal Fleišman, který těsně minul spojnici tyče a břevna.

Ve 45. minutě mohl zvýšit náskok domácích Dvořák. Holeňák v tísni nedokázal odkopnout balón, Dvořák se před něj natlačil a zcela sám před Bičíkem už slavil gól. Ve vyložené šanci ale trefil jen tyč od které se balón vykulil přes celou branku do zámezí. Poločas skončil 1:0.

Hned v úvodu druhé půle se o střídání začal hlásit Míra Holeňák, který kulhal na pravou nohu. Místo něj do hry nastoupil Janů. Na post stopera se posunul Fleišman, Janů šel na místo levého obránce. Náš tým se snažil soupeře přehrát kombinací. Ta ale končila na hranici vápna.

V 53. minutě kopal přímý kop Dočkal, skvěle kopnutý míč přelétl obranu a našel hlavu Gebre Selassieho. Sražený míč se ještě snažil dopravit do branky Štajner, obránce byl ale u balonu dřív. V 55. minutě napřáhl k parádní ráně Dočkal, míč těsně minul branku.

V 60. minutě centroval z levé strany Dvořák, na zadní tyč si zaběhl Fischer a volejem přestřelil. V 64. minutě roztočil Slovan ofenzivní obrátky. Soupeře zmáčkl ve vápně ale vyložená šance stále nepřicházela. Krystanovu střelu z dálky golman lapil. Následná kombinace našeho týmu vypadala hodně nadějně, Dočkal se dostal za obranu a už chtěl vybídnout ke skórování Štajnera. Obránce domácích byl ale pozorný.

V 68. minutě předvedl další hezkou akci Slovan. Štajner nastartoval Fleišmana, ten dovedl balon před vápno, poslal jej přes Váchu na Dočkala, před kterým domácí míč ukopli. Další překombinovaná akce ... Hned poté zahrozili přímočarou akcí domácí. Bičík nejdříve skvěle zasáhl proti střílenému centru do malého vápna. Akce ale pokračovala a Bičík ještě musel zasahovat proti hlavičce. Opět uspěl.

Ohrozit Lindrovu branku se našemu týmu nedařilo ani v dalších minutách. Z Hradce si tak Slovan bod neodvezl.