FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 1:0
18.08.2008

Gambrinus liga, 3. kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Teplice 1:0 (0:0)

Lukáš Šonský
Po špatných výkonech v posledních zápasech udělali trenéři hned pět změn v základní sestavě a přineslo to své ovoce. Přestože jsme nijak nezářili, dokázali jsme z remízového utkání vybojovat dva body navíc díky Dočkalově trefě. Získali jsme tak zpět ztracené sebevědomí.
3.kolo, pondělí 18.8.2008
1:0
(0:0)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Hauzr - Radzinevičius, Polák, Holeňák, Vulin (85. Košťál) - Dočkal, Dort, Bílek, Dittrich (69. Blažek) - Kerič (90. Frejlach), Smetana
FK Teplice: T. Belic - V. Vidlička, P. Lukáš, M. Klein, A. Rosa - M. Doležal, A. Ljevakovič (51. Verbíř), J. Sabou, J. Mareš (75. Vachoušek) - T. Jun, A. Mahmutovič (82 Smejkal).
Branky: 58. Dočkal. ŽK: Smetana, Dočkal, Hauzr. Rozhodčí: Kovařík - Pospíšil, Teuber.

Po výprasku v Brně a nepovedeném pohárovém střetnutí se Žilinou se trenéři rozhodli radikálně sáhnout do sestavy. Cožpak o to, nějaké změny se čekali, ale hned pět nových tváří v základní sestavě překvapilo nejednoho fanouška.¨

V brance nastoupil od začátku Hauzr. Obrana doznala hned dvou změn, pouze na lavičku usedli Janů s Košťálem, které nahradil Vulin a Polák. V záložní řadě jsme registrovali jednu změnu a to rošádu Papouška za Dittricha, který ve Slovanu dostal poprvé šanci v základní sestavě. Poslední změna byla vynucená, když si Nezmar z utkání se Žilinou odnesl zranění lýtka. V útoku ho tak nahradil dlouhán Smetana. Do utkání vstoupily oba týmy s cílem neudělat chybu a tak se dlouho čekalo na první vážnější akci. Ta přišla v 18. minutě, kdy se nadýchaný centr od Keriče snášel na hlavu neobsazeného Smetany, který však ve slibné pozici mířil pouze doprostřed branky, kde byl připravený hostující gólman Belic.

Ve 27.minutě jsme měli dvakrát namále. Nejprve se Mahmutovič dostal za naší obranu a řítil se na Hauzra, který předvedl vynikající zákrok a reflexivně vyrazil míč na roh. Ten hosté přetáhli, ale Klein vrátil balón do vápna, kde se k němu dostal na malém vápně opět Mahmutovič, ale v obrovské šanci vysoko přestřelil.

Kritickou minutu jsme tak přežili a mohli opět myslet na ofenzivní tahy. Ve 35. minutě míč třikrát proletěl vápnem soupeře a čtvrtý pokus Dočkala přizvedl Vidlička, čímž dostal Belice do úzkých, ale teplický gólman se stačil přesunout a na brankové čáře vzal gól z hlavy Smetany. Do konce poločasu se již nic závažného nestalo a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Kdo čekal v začátku druhé půle více ofenzivního snažení, tak byl zřejmě zklamaný. Opět se hrálo převážně ve středu hřiště a obě jedenáctky se navzájem nepouštěly k vápnu. V 58. minutě jsme však vyzráli na teplickou obranu. Kombinace našich u pravé lajny vyústila v přízemní centr do vápna, kde Smetana s Keričem pustili míč na nabíhajícího Dočkala a ten nás "angličanem" poslal do veledůležitého vedení - 1:0.

Hned o tři minuty mohlo být ještě líp, ale to by hlavička Smetany musela být přesnější. Kontrolovali jsme hru a hosty jsme nepouštěli do našeho vápna. Obrana však byla na úkor útoku, kde Blažek se Smetanou nebyli podporování hráči ze zálohy. Hauzr byl ovšem stejně jako Belic bez práce. Zapotil se snad jen při střele Jůna, který však z otočky minul branku. V posledních chvílích zápasu jsme ještě mohli přidat jednu branku, ale Blažkovu střelu stačili hosté zblokovat. Utkání jsme tedy dovedli k tíženému vítězství a opět si tak dodali pozitivní energii do dalších zápasů.