FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 2:3
16.08.2009

Gambrinus liga, 4. kolo: FC Viktoria Plzeň vs. FC Slovan Liberec 2:3 (0:1)

Jan Seifert
Naši hráči se radují z prvního ligového vítězství. Svěřenci trenéra Škorpila tak potvrdili, že se jim v Plzni v posledních letech daří. Důležité vítězství řídil přihrávkami Kerić, dvakrát skóroval Ćorić a jednou Blažek.
4.kolo, neděle 16.8.2009
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
2:3
(0:1)
FC Viktoria Plzeň: M. Daněk - D. Limberský, T. Rada, D. Bystroň, F. Ševinský (77. F. Rajtoral) - M. Petržela, D. Kolář (46. M. Bakoš), F. Rýdel, P. Horváth, P. Jiráček (52. J. Lecjaks) - D. Střihavka
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - T. Gebre Selassie, M. Holeňák (46. R. Kelić), R. Dejmek, L. Vulin, J. Liška - B. Dočkal, M. Gecov, J. Ćorić (82. L. Vácha) - J. Nezmar (63. J. Blažek), A. Kerić
Branky: 70. M. Bakoš, 90. P. Horváth (p) - 21. J. Ćorić, 52. J. Ćorić, 78. J. Blažek. ŽK: 10. M. Petržela, 39. D. Kolář, 77. D. Bystroň - 19. M. Holeňák, 39. B. Dočkal, 69. T. Gebre Selassie. Rozhodčí: Jílek - Hojsík, Kovařík.
Diváci: 4750

První větší šance Plzně přišla v 6. minutě zápasu, kdy Kolář našel přesným centrem Jiráčka, ale ten naštěstí přestřelil.

Ve 12. minutě se Kerić šikovně protáhl kolem obránce po přihrávce Nezmara, ale jeho pas na Dočkala zastavil včas Bystroň.

V 15. minutě přišla opět nebezpečná šance Plzně. Neobsazený Petržela přestřelil z vápna Hauzrovu branku.

Slovan ve 20. minutě vede 1:0. Ćorić poslal do úniku Keriće, který vrátil přes Radu míč Ćorićovi a ten hezkou střelou poslal Slovan do vedení.

Ve 34. minutě David Střihavka svůj důraz před Hauzrovou brankou přehnal a nakopl brankáře Slovanu do hlavy, když chtěl dorazit míč do brány. Ten už je však v pořádku na nohou.

Ve 39. minutě uviděl žlutou kartu Dočkal, který se dostal po velmi dobrém pasu Ćoriće do kontaktu s Daňkem, který byl hodně vyběhlý z branky. Sudí spadnutí Dočkala ohodnotil žlutou kartou.

Ve 43. minutě zahrozila po rychlé akci Plzeň, ale skvělý Hauzr vyboxoval Jiráčkův centr, který směřoval na nabíhajícího Střihavku.

Skončila první půle zápasu. Slovan vede 1:0.

V 51. minutě mohl Liška v otevřeném prostoru najít volného Keriće, ale gólman Daněk byl pozorný.

V 54. minutě Ćorić zvýšil pěknou střelou na 2:0 pro Slovan po pěkné přihrávce Dočkala. O minutu později Hauzr dvěma zákroky hasí obrovské šance Plzně.

V 67. minutě mohl Kerić vstřelit branku z brejku, ale volil přihrávku na Blažka. K tomu však již přes obranu přihrávka nedoputovala.

V 70. minutě snižuje Plzeň na 1:2. Za Hauzrovi záda dostal míč ze skrumáže Bakoš.

V 80. minutě tvrdou střelou skóruje Blažek po kombinaci s Kerićem. Slovan vede již 1:3.

V 90. minutě upravuje kosmeticky výsledek Horváth. Konečný stav zápasu 2:3.

Slovan Liberec si po zaslouženém výkonu odváží z Plzně důležité tři body. Teď se může připravovat na zápas Evropské ligy proti FC Dinamu Bucurest.