FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 1:1
17.04.2006

I.Gambrinus liga, 25.kolo: FC Viktoria Plzeň vs. FC Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Lukáš Váňa
Historicky 500. gól našeho týmu v I.Gambrinus lize znamenal dělbu bodů. Stejně jako minulý týden se o naše vyrovnání postaral Zbyněk Pospěch. Utkání ve Štruncových Sadech ale příliš krásy nepobralo.
25.kolo, pondělí 17.4.2006
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
1:1
(1:0)
FC Viktoria Plzeň: M. Ticháček - V. Procházka, T. Rada, J. Zakopal, M. Smola - M. Fillo (72. Šíma), M. Barteska, R. Pilař, D. Limberský - A. Bednář (86. Kousal), R. Vágner (56. Knakal).
FC Slovan Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů (80. Matula) - Papoušek, Hodúr, Bílek, Pudil (54. Ančic) - Dort (61. Abrahám), Pospěch.
Branky: 45. Rada (p). ŽK: Čech, Zápotočný. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Kordula.
Diváci: 4715

Naši trenéři už měli k dispozici uzdraveného Košťála. Na marodce tak zůstal pouze útočník Holenda. První poločas nenabídl úchvatnou podívanou. Našemu týmu se vůbec nedařila hra dopředu. Plzeňští fotbalisté byli podle očekávání bojovně naladěni a žádný souboj pro ně nebyl zbytečný. Šancí bylo v první půli jako šafránu.

Domácí byli aktivnější nejen při napadání, ale i při střelbě. Žádný y dalekonosných pokusů však nebyl nebezpečný. Největší šanci měl po rohu Bartesky ve 31. minutě domácí Fillo, jeho hlavičku ale Čech kryl. Naše šance končily před vápnem. Několik nadějných příležitostí naši hráči "zazdili" nepřesnou přihrávkou před vápnem.

Klíčový moment přišel v samém závěru první půle. Bednář unikal naší obraně, ve vápně se natlačil před Košťála a ten jej fauloval. Rozhodčí nařídil pokutový kop a Rada jej ranou k tyči proměnil ve vedoucí branku svého týmu - 1:0.

Ani druhý poločas nenabídl příliš atraktivní fotbal. Hrálo se i nadále hodně bojovně, na našich hráčích ale byla patrná snaha po vyrovnání. Jenže v útočné činnosti se nám dařilo jen po vápno. Nepřesné přihrávky nám braly vítr z plachet.

Poprvé se nám podařilo ohrozit Ticháčkovu branku až v 66. minutě - a hned z toho byl gól. Hodúr našel přesným pasem Pospěcha, ten se zbavil obránce a nechytatelnou střelou vyrovnal - 1:1.

Naši hráči ožili, přesnější přihrávky ale na útočníky nechodily. Domácí pozorně bránili a každou příležitost jít do odkryté obrany využívali. I jim ale chyběla fotbalové lehkost a branku Čecha neohrožovali.

Výsledek se mohl změnit až v nastaveném čase. Hodúrův přímý kop proletěl až na zadní tyč, kde se nejlépe zorientoval Bílek. Brankáře už překonal, ale padající balon vykopl z prázdné brány jeden z domácích obránců! Z protiútoku mohla udeřit i Plzeň. Na centr z pravé strany si naskočil Kousal, branku ale naštěstí těsně minul. Na spravedlivé remíze se už nic nezměnilo.