FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 2:0
27.08.2007

I.Gambrinus liga, 4.kolo: FK Teplice vs. FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Lukáš Váňa
Po 4. kole I.Gambrinus ligy se náš tým krčí na posledním místě tabulky. Naši hráči ze čtyř zápasů získali jeden bod při hrozivém skóre 1:6. V Teplicích hořela naše obrana a útoku se nedařilo. Krom střel Hodúra jsme domácí branku prakticky neohrozili.
4.kolo, pondělí 27.8.2007
FK Teplice FK Teplice
2:0
(1:0)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FK Teplice: M. Slavík - S. Merzič, P. Lukáš, M. Klein - Z. Koukal (74. A. Rosa), P. Verbíř, M. Doležal, J. Sabou, M. Gašparík (86. J. Mareš) - M. Fenin (92. P. Hašek), P. Smíšek.
FC Slovan Liberec: Z. Zlámal - P. Šinglár (79. P. Krátký), R. Bejbl, A. Petrouš, M. Jonáš - Hudson, R. Hochmeister (59. R. Dejmek), J. Bílek, J. Liška (73. Lattmann) - J. Nezmar, I. Hodúr.
Branky: 37. Sabou, 66. Fenin. ŽK: Klein - Jonáš, Nezmar. Rozhodčí: Jech - Gallo, Ondo, Kocourek.
Diváci: 5250

Naše sestava doznala před utkáním výrazných změn. Trenéři nemohli počítat s dlouhodobými marody Dortem, Blažkem, Frejlachem a Janů, disciplinární trest má Košťál s Pudilem. Na lavičce náhradníků překvapivě zůstal brankář Zbyněk Hauzr. Premiéru v dresu Slovanu si tak odbyl Zdeněk Zlámal.

Úvodní minuty jednoznačně patřily domácím. Hrálo se podle jejch not a před naší brankou. Několik nebezpečných standardek i průnik Verbíře ze 3. minuty jsme ale přežili bez úhony.

V 11. minutě se poprvé dočkali šance i naši hráči. Hodúr se hezky uvolnil a technicky vystřelil, jeho pokus ale vyrazil brankář Slavík do strany. K míči měl nejblíž Liška, z úhlu ale vůbec netrefil odkrytou branku!

Domácí byli nebezpeční zejména po standardních situacích. Verbíř i Doležal zásobovali své spoluhráče nebezpečnými centry, naše obrana ale odolávala. Převaha domácích byla místy veliká, ale i naši hráči se snažili o útočné výpady. V těch hrál prim zejména aktivní Nezmar. Ve 33. minutě se ale jeho střela v těžké pozici nevešla mezi tyče.

Ve 37. minutě domácí zase pořádně zatopili pod kotlem. Po autovém vhazování si vytvořili tlak, naši nedokázali balon odkopnout a po střílené přihrávce Gašpaříka tečoval těsně před Zlámalem balon Sabou - 1:0.

Chvíli na to měl Zlámal zase plné ruce práce, balon ale dokázal vyboxovat pryč z vápna. Ve 42. minutě střílel zdobré pozice opat Hodúr, branku ale minul. Poslední slovo v první půli měl Doležal, který připravil o balon Bejbla a šel sám na Zlámala. Ten proti němu vyběhl a Doležal raději volil přihrávku pod sebe, kam se k nabíhajícím domácímu hráči stačil vrátit Bílek a šanci ukončil. Spolu s ní i první poločas, který domácí vyhráli 1:0.

Hned v úvodu druhé půle střílel z 18 metrů Hochmeister, brankář Slavík si ale s jeho střelou věděl rady. Ve 49. minutě už to mohlo být o dva góly. Gašparík ale trestuhodně zahodil Verbířův centr a ze dvou metrů netrefil branku.

V 59. minutě se ve vápně uvolnil Fenin, naší branku ale netrefil. Jak se později ukázalo, jen se zastřeloval. V 65. minutě měl dobrou šanci Hodúr, po centru Hudsona si zpracoval balon ve vápně a tvrdě vystřelil, trefil ale jen prostor, kde byl připraven brankář Slavík. A z protiútoku udeřilo, to se totiž domácí klenot Fenin dostal k odraženému míči a sám před Zlámalem nezaváhal - 2:0.

V 72. minutě sestřelil Nezmar domácího Koukala a dostal za to žlutou kartu. Domácí hráč byl navíc přímo ze stadionu odvezen do nemocnice.

V 78. minutě se poprvé v našem dresu předvedl Diego Lattmann, který po prihrávce od Hodúra pálil těsně nad branku. V nastaveném čase mohl pečetit skóre střídající Rosa. Naše obrana se před ním neskutečně rozestoupila a jeho vyloženou šanci zmařil až pádem pod nohy brankář Zlámal. Utkání jsme prohráli 2:0.