FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Příbram - FCSL 4:2
11.09.2014

Junioři v Příbrami čtyřikrát inkasovali a i nadále zůstávají bez venkovního vítězství

Dominik Jakubec
Příbram/Liberec - K 9. kolu Juniorské ligy vyrazil náš mladý výběr do Příbrami. Po poločase svítil na výsledkové tabuli díky smršti mezi 32. a 37. minutou stav 2:2, po změně ale skórovali pouze domácí a svěřenci Davida Vavrušky a Slovan tak stejně jako na jaře odjíždí ze středních Čech bez bodu.
9.kolo, čtvrtek 11.9.2014, 13:00
FK Viagem Příbram FK Viagem Příbram
4:2
(2:2)
FC Slovan LiberecFC Slovan Liberec
FK Viagem Příbram: Štěpanovski – Junek (70. Sandr), Krameš, Husár (58. Hlinka), Ježdík, Kilián (86. Bouček), Brandner, Kvída, Řezáč, Tregler, Šindelář (C).
FC Slovan Liberec: Zoul – Vojtěšek (70. Knejzlík), Polívka, Djika (70. Barac), Tabeira (70. Janků), Ondráček (C), Bělíček, Frimmel (79. Ambrož), Kaiser, Bong, Zitka.
Branky: 33. Krameš, 35. Řezáč, 47. Brandner, 67. Krameš – 34. Ondráček, 37. Frimmel, ŽK: bez karet, Rozhodčí: Jílek – Kožár, Pastyřík.

V úvodních minutách byl k vidění spíše opatrný fotbal na obou stranách, na první vážnější šanci si tak diváci museli počkat až do 24. minuty. Domácí Tregler rozehrával přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, dokázal překonat zeď, jeho pokus ale mířil těsně nad. Při akci Junka se zase vyznamenal gólman Zoul a ten se musel pořádně natahovat také po více než půlhodině hry, když dokázal vytěsnit Kramešovu střelu na roh.

Pak ale začal den otevřených dveří v podání obou defenziv. Při další šanci Martina Krameše liberecký brankář nešťastně uklouzl a útočníkovi Příbrami už nedělalo potíže míč dopravit do sítě. Naše odpověď ale přišla záhy - brzy po rozehrávce pronikl po narážečce s Bělíčkem Adam Ondráček až do vápna a tam nedal Štěpanovskému šanci.

To ale zdaleka stále nebylo vše. Uplynula sotva minuta a skóre se opět měnilo. Filip Řezáč obešel po pohledné individuální akci dva obránce a z hranice vápna umístil míč k tyči. A reakce? Opět bleskurychlá. Na druhé straně se totiž také na hranici šestnáctky opřel do balonu Denis Frimmel a znovu vyrovnal. To vše se událo během pouhých pěti minut a stejné skóre vydrželo až do poločasové přestávky.

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky vyšel mnohem lépe domácím. Hned v jejím úvodu totiž přidal přesnou ranou třetí gól Patrik Brandner, když o tyč nasměroval míč za záda bezmocného Martina Zoula. Vyrovnat mohl po Ondráčkově akci Kaiser, ten ale nedosáhl na kapitánovu přihrávku a ve vedení tak zůstávala domácí Příbram.

Ještě blíže byl náš tým k brance o tři minuty později, ale stoper Bong hlavičkoval po centru Djiky Douglase ze standardní situace pouze do břevna. A neproměňování šancí Středočeši trestali. Řezáč přistrčil míč uvnitř vápna na Martina Krameše a tomu nedělalo problém zvýšit svým druhým zásahem v utkání na 4:2.

Čtvrtý gól Příbram nakopl a ta mohla brzy nato přidat také pátý. Junek velmi nebezpečně vypálil a Zoula od další změny skóre zachránilo až břevno. Závěrečné minuty již žádné další vážné ohrožení ani jedné branky nepřinesly, naše juniorka tak z Příbrami odjíždí poražena 2:4.