FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 0:1
13.03.2017

Juniorka byla proti Plzni aktivnější, po brance v 92. minutě však těsně prohrála

Frýdlant - V utkání s Viktorií Plzeň měla sice naše juniorka herně navrch, v konečném výsledku jí to však nebylo nic platné. Po brance v nastavení druhého poločasu nakonec prohrála 0:1.
20.kolo, pondělí 13.3.2017
0:1
(0:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Kolář – Šustr (C), Chlumecký, Sixta, Bartošák, Šulc (49. Šustek), Barac (65. Dudek), Micovčák (38. Heppner), Prokš (61. Kazda), Da Silva, Obročník.
FC Viktoria Plzeň: Sváček (C) – Vacovský, Kadar, Rychnovský, Skála, Mudra, Havel (72. Suchý), Hlavatý (85. Novák), Kopřiva (63. Vukajlovič), Sedláček, Teršl.
Branky: 90.+2. Sedláček. Rozhodčí: Nenadál - Kříž, Vodrážka. ŽK: Barac - Vukajlovič.

Hned od prvních minut byl Slovan aktivnějším týmem a snažil se vyrazit kupředu. Překonat defenzivní val Viktorie se jim ovšem nedařilo. Hosté poprvé zahrozili až v závěru první desetiminutovky, brankář Kolář však nemusel zasahovat. V zajímavé pozici se po čtvrthodině zjevil Prokš, který našel ve vápně Micovčáka, jeho pokus však zblokovala plzeňská obrana.

Hra pokračovala i nadále ve stejném duchu. Slovan se snažil kombinovat na polovině soupeře, Viktoria však postavila kolem vápna neproniknutelnou zeď a vyčkávala na případné protiútoky. V samozném závěru poločasu ještě naše juniorka zahrávala přímý kop těsně zpoza velkého vápna, ten však skončil mimo plzeňskou branku.

Po bezbrankové první půli se po změně stran příliš obraz hry neměnil. Velmi nadějně vypadala příležitost Barace, který v 51. minutě zamířil k pravé tyči, nicméně jeho pokus vyrazil hostující brankář. Obléhání plzeňské branky tedy pokračovalo. Přibývalo navíc i situací, kdy kupředu vyrazili hosté.

S blížícím se závěrem se do zajímavé příležitosti dostal Suchý, Ondřej Kolář si ale s jeho šancí skvělým zákrokem poradil. Jinak však většinu zakončení obou týmů poznamenávala nepřenost. Naši mladíci se neustále tlačili kupředu, prosadit se však nedokázali.

V samotném závěru pak přišla pohroma. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou s remízou, napřáhl po rychlém přechodu do útoku uvnitř vápna ke střele Jiří Sedláček a nasměroval balon k pravé tyči. Jen o několik sekund později následoval závěrečný hvizd.