FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Třinec 1:1
13.10.2014

Juniorka dlouho vedla, v závěru ale o výhru přišla

Liberec - Juniorka v pondělí přivítala poslední Třinec a dlouho se zdálo, že slezský tým nebude překážkou v cestě za dalšími třemi body. Po chybě obrany se však hostům podařilo osm minut před závěrečným hvizdem hostům vyrovnat. Naši mladíci však i nadále zůstávají doma neporaženi.
14.kolo, pondělí 13.10.2014, 14:30, Městský stadion Liberec
1:1
(1:0)
FK Fotbal TřinecFK Fotbal Třinec
FC Slovan Liberec: Hroššo – Henzl, Maršálek, Bong, Taye – Marcos Calazans (79. Janošík), Ambrož (60. Bouška), Ondráček (K), Machuča, Kaiser – Hamuľak (74. Drobílek).
FK Fotbal Třinec: Brych – Pilch, Minařík, Martynek (76. Pecko), Švábík – Voves, Mjuller (79. Latocha), Zimka, Kučera – Gomola (76. Králíček), Ferenc.
Branky: 19. Machuča – 82. Králíček, ŽK: bez karet, Rozhodčí: Černý – Blažej, Hanousek.

Naši mladíci v úvodu potvrzoval roli favorita a prezentovali se aktivní hrou, dlouho si ale nedokázali vytvořit vážnější šanci. V té se zjevil až po čtvrthodině hry Hamuľak, k němuž doputoval dobře zahraný rohový kop, s jeho ranou z voleje si ale dokázal gólman Brych poradit a připsal si tak první důležitý zásah v utkání.

O čtyři minuty později už ale musel kapitulovat. Ondřej Machuča napřáhl ke střele, ta byla ještě cestou k brance tečována a Brych už se natahoval marně. A po chvíli mohlo být pro Třinecké ještě hůř, když po rohovém kopu vypálil Brazilec Marcos Calazans, orazítkoval však pouze brankovou konstrukci.

Ve zbytku první půle byl průběh hry stále podobný. Otěže zápasu měli pevně v rukou svěřenci Davida Vavrušky, nedařilo se jim ale zvýšit své těsné vedení. Hamuľak, Ondráček ani Kaiser si ale na třineckého brankáře nepřišli, do kabin tak odcházeli s jednobrankovým náskokem.

Ani úvod druhé pětačtyřicetiminutovky nepřinesl žádnou zásadní změnu. Do útoku se tlačili hlavně naši hráči, Brych ale odolával a nehodlal se nechat podruhé překonat. Na druhé straně se v 57. minutě zrodila první vážnější příležitost hostí, když Martynek tvrdě vypálil ze standardní situace, Lukáš Hroššo ale předvedl hbité reflexy a míč za svá záda nepustil.

Uklidnit hru Slovanu mohl o něco později Michal Hamuľak. K němu se balon dostal po ose Hroššo - Kaiser, druhý jmenovaný vysunul slovenského útočníka parádním lobem a stejně se pokusil zakončit také sám Hamuľak, ke své smůle ale mířil těsně vedle.

Průběh zbytku poločasu byl často zastavován střídáními a téměř už se zdálo, že se hosté k vyrovnání nedostanou. Pomohla jim ale naše obrana. Té totiž osm minut před koncem propadl trestuhodně míč až na zcela volného Davida Králíčka, který sám tváří v tvář gólmanovi nedal Hroššovi sebemenší šanci. Slovan již odpovědět nedokázal, nakonec tedy na vítězství nedosáhl a remizoval 1:1.