FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 1:1
08.09.2014

Juniorka doma remizovala s Teplicemi. Bod zařídil krásnou brankou Ondráček

Lukáš Michalík
LIBEREC - V osmém kole Juniorské ligy zavítalo na liberecký Městský stadion mužstvo Teplic. Souboj dvou sousedů v tabulce začal lépe pro Teplické, kteří se zásluhou kanonýra Chukwumy ujali vedení. Krátce po změně stran ovšem parádní ranou vyrovnal liberecký kapitán Ondráček a nerozhodný stav vydržel až do závěrečného hvizdu.
8.kolo, pondělí 8.9.2014, 13:00, Městský stadion Liberec
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
1:1
(0:1)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Zoul – Zítka, Vojtěšek, Bong (19. Janků), Bělíček - Kaiser, Ondráček, Machuča(73. Barac), Douglas (83. Chlumecký) - Tabeira (56. Polívka), Ambrož (56. Knejzlík).
FK Teplice: Lipš – Heger, Sušac, Horvát - Stibor (78. Schettl), Kodeš, Urma, Richter, Minařík (46. Laňka) - Chukwuma, Dzaba.
Branky: 51. Ondráček – 14. Chukwuma. Rozhodčí: Mydlář – Vaňkát, Šťastný. ŽK: 76. Kaiser (LIB).
Diváci: 110

Úvodní minuty přinesly převážně z obou stran neurovnanou hru s množstvím jednoduchých nevynucených ztrát. První střelu na branku vyprodukoval teplický Dzaba, Zoul ale neměl problém jeho slabý pokus schovat do rukavic. Následně vstřelil po rohu gól domácí stoper Vojtěšek, ještě předtím však asistent sudího odmával ofsajd.

Ve 14. minutě naši fotbalisté lehkovážně ztratili míč uprostřed hřiště, čehož využil Urma a vyslal do sóla Chukwudiho Chukwumu. Nejlepší střelec Juniorské ligy dostál své pověsti kanonýra a chladnokrevně placírkou obstřelil bezmocného Zoula.

O chvíli později mohl být náskok Teplic už dvoubrankový. V akci byl opět Urma, který tentokrát vybídl ke skórování Richtera, ale proti jeho přízemní střele skvěle zasáhl gólman Zoul. Liberec odpověděl šancí Machuči, jenž pálil těsně mimo po zpětné přihrávce od Kaisera. Do poločasu ještě stačil po rohovém kopu zahrozit střídající stoper Janků, ale ani jeho hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla.

O poločasově přestávce se v kabině domácích pod taktovkou trenéra Vavrušky dost možná odehrála malá bouřka, ta se však ukázala býti prospěšnou. V 51. minutě sklepl Ambrož hrudí dlouhý balón pro Adama Ondráčka, který nic nevymýšlel, z kruhu vypálil a krásnou pumelicí vyrovnal.

Po krásné přihrávce mohl hostům vrátit vedení Chukwuma, ale tentokrát jeho samostatný únik reflexivním zákrokem zmařil gólman Zoul. Po půl hodině hry měl na kopačce branku teplický Dzaba, ale jeho utaženou ránu nakonec zastavila spojnice branky domácích.

V závěru byl k vidění fotbal nahoru dolů, po jednom z četných úniků Teplic se do zakončení dral Laňka, ale míč mu včas uzmul Zoul. Do konce utkání už žádná branka nepadla, a tak si oba týmy po remíze 1:1 body rozdělily.