FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 3:1
27.10.2014

Juniorka doma stále neporažena! Se Slováckem prohrávala, ve druhé půli ale třemi góly otočila

Liberec - V 16. kole Juniorské ligy přivítal Slovan tým z Uherského Hradiště a chtěl proti němu prodloužit svou domácí neporazitelnost. Hosté šli sice na konci první pětačtyřicetiminutovky do vedení, naši hráči ale ve druhé půli otočili a zaslouženě si připisují další tři body do tabulky.
16.kolo, pondělí 27.10.2014, 13:00, Městský stadion Liberec
3:1
(0:1)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Zoul – Zitka, Bong Won, Bouška, Drobílek (89. Krejčí), Calazans (89. Vojtěšek), Ondráček (K), Budnik (84. Polívka), Maršálek, Kaiser, Machuča (78. Knejzlík)
1.FC Slovácko: Nemrava – Groulík, Pilka, Civič (69. Petrucha), Machač, Holek, Hanák, Haša (K), Sadílek, Kubl (78. Fojtášek), Galuška (32. Michna)
Branky: 58. Bouška, 67. a 86. Kaiser – 40. Hanák, ŽK: 63. Maršálek, 66. Bouška – 69. Michna, Rozhodčí: Vít – Pilný, Novák.

V úvodu utkání byli naši mladíci aktivnější, dlouho se jim ale nedařilo propracovat se až ke kvalitnímu zakončení. Hodně byl vidět Brazilec Calazans, ani tomu se ale zatím nedařilo ohrozit brankáře Nemravu. Na první velkou šanci tak diváci čekali téměř půl hodiny. Na Nemravův dlouhý nákop sice vyskočil Zitka, ten ale netrefil míč ideálně a následně mohl sám na branku postupovat Kubl. Martin Zoul však dokázal včas vyběhnout a ve skórování mu zabránil.

Nemravovu pozornost zkusil o něco později otestovat Filip Drobílek, na brankáře Slovácka si však nepřišel. Hosté navíc šli krátce před koncem poločasu trochu šťastně do vedení. Kublův střílený centr z velké dálky totiž k překvapení všech zamířil do spojnice Zoulovy branky, od níž se odrazil přímo k Přemyslu Hanákovi a ten bez obtíží doklepl za záda bezmocného gólmana.

Je těžké se dohadovat, co probíhalo o přestávce v šatně, ve druhé půli ale svěřenci Davida Vavrušky pořádně zabrali. Nejprve Drobílek parádním pasem vysunul Budnika, proti tomu se ale ještě lepším zákrokem zaskvěl Nemrava. V 58. minutě ale Marcos Calazans našel Lukáše Boušku a ten už nedal slováckému brankáři šanci zasáhnout.

Neuběhlo ani dalších deset minut a Slovan dokonal obrat. Prakticky z ničeho nic se k odraženému míči dostal Lukáš Kaiser a bez obtíží doklepl za Nemravova záda. S blížícím se závěrem nedávali naši mladíci soupeři příliš šancí na vyrovnání a nakonec těsně před koncem ještě jednou skórovali. Marcos Calazans vysunul kupředu Lukáše Kaisera a ten ani podruhé před brankou nezaváhal. Juniorka tedy přehrála Slovácko 3:1 a nadále zůstává doma neporažena.