FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 2:2
02.08.2015

Juniorka dvakrát dotahovala, nakonec brala proti Příbrami bod

Liberec - Zajímavé utkání a čtyři vstřelené branky viděli fanoušci na Městském stadionu, kde ve 2. kole Juniorské ligy přivítal Slovan juniorku Příbrami. Loňští vicemistři sice dvakrát vedli, svěřenci trenéra Pavla Čapka však dokázali v obou případech vyrovnat a v závěru byli blízko rozhodující brance.
2.kolo, neděle 2.8.2015, 13:00, Městský stadion
2:2
(1:1)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Konečný – Šustr, Chlumecký, Bláha, Cal Farias Bartolo (63. Dydowicz), Machuča (71. Tabeira), Barac (56. Kaiser), Knejzlík (85. Krejčí), Bong Won, Frimmel "K", Čuřík.
FK Viagem Příbram: Kočí – Tregler, Holý, Červeňák (74. Junek), Rys, Brandner (90. Jandera), Hlinka "K" (42. Eliáš), Hájek, Šindelář, Mareš, Volešák (61. Bělohlávek).
Branky: 23. Machuča, 57. Machuča – 13. Brandner, 54. Eliáš, ŽK: 49. Holý (PRI), Rozhodčí: Franěk – Mokrusch, Myška.

Utkání bylo již od úvodního hvizdu velmi zajímavé. Krátce po začátku se příbramský Tregler po dobrém pasu objevil až před brankářem, ale v dobré pozici přestřelil. Na druhé straně se ve vápně k šanci tlačil Frimmel, ale míč si v rozhodujícím momentu ukopl. Do vedení tedy šli po necelé čtvrthodině hry hosté, když Patrik Brandner dostal po zmatku defenzivy Slovanu namazáno do skvělé pozice a nabízenou šancí nepohrdl.

Reakce na sebe nechala čekat jen deset minut. Ke střele se totiž prodral Ondřej Machuča a jeho technický pokus parádně zaplul až do pravého horního růžku branky. Slovan se mohl dokonce dostat do vedení, Baracovu povedenou ránu však dokázal gólman Kočí vyrazit na roh. Oba celky se ve zbytku první půle u balonu střídaly, ani jeden si však nedokázal vytvořit převahu a přidat další branku. Stav byl tak před druhým poločasem vyrovnaný.

Krátce po přestávce už ale opět padaly branky. Příbram se znovu ujala vedení, když Petr Eliáš dostal ve vápně až příliš prostoru a přestože ho nejprve Konečný vychytal, na dorážku už byl krátký. Už po třech minutách ale bylo znovu srovnáno. Karel Knejzlík s Ondřejem Machučou předvedli pohlednou akci, když si vyměnili míč a před druhým jmenovaným se objevila prázdná brána, čehož Machuča naplno využil.

Během následující čtvrthodinky přišla řada šancí, kdy mohl Slovan poprvé strhnout vedení na svou stranu. Nejprve obránci pláchl Knejzlík, který však přízemním pokusem těsně minul branku, následně Čuříkově lobu chyběly v cestě do branky pouze centimetry, o které minul, a do třetice nevyužil pasu před branku Denis Frimmel, který tísněn obranou pálil pouze do boční sítě.

Přestože měli naši hráči v závěru utkání navrch, nedařilo se jim znovu ohrozit brankáře Kočího. Pozorná obrana Příbrami srážela centry do bezpečí a z rohových kopů příliš šancí nepřicházelo. Naše juniorka tak také ve druhém letošním utkání remizovala 2:2.