FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 4:0
26.08.2013

Juniorka jasně přehrála nováčka z Varnsdorfu, o vítězi rozhodl už první poločas

Jakub Martínek
Liberec - Pondělní odpoledne patří na Městském stadionu juniorské týmu a jinak tomu nebylo ani tentokrát. V rámci 7. kola Juniorské ligy přivítal náš tým soupeře z Varnsdorfu. Ten ale nebyl důstojným protivníkem a na cestu domů si přibalil vysokou porážku o čtyři góly.
7.kolo, pondělí 26.8.2013, 13:00, Městský stadion
4:0
(3:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Kolář – Novotný, Egert, Pokorný (C), Beníšek (64. Henzl) – Bouška (74. Ondráček), Dydowicz – Hadaščok (80. Zitka), Douglas Hugues, Jánošík – Szabo (60. Frimmel).
FK Varnsdorf: Svoboda – Just, Lebruška, Chod, Bukáček (C) – Ruszo (46. Čurgali), Šimoník, Jícha, Synek (46. Pollách), Mpong (69. Vinš) – Černý (65. Breburda).
Branky: 5. Douglas, 11. Szabo, 32. Jánošík, 47. Hadaščok. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Příhoda – Fišer, Hanousek.
Diváci: 120

Hned od úvodních minut bylo k vidění pohledné utkání, což potvrdil hned ve 3. minutě hlavičkující Černý, který ale trefil pouze břevno liberecké branky. Dvě minuty poté se už na druhé straně radoval náš tým z prvního gólu. Beníšek zatáhl balon až k brankové lajně, odkud přesnou přihrávkou našel osamoceného Djiku Douglase Huguese, který dorážkou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre utkání – 1:0.

V 11. minutě už svěřenci trenéra Vavrušky vedli o dva zásahy. Beníšek svým dalším přesným pasem našel před brankou stojícího Lukáše Szaba, ten se dokázal zbavit bránícího protihráče a následně i s trochou štěstí překonal varnsdorfského gólmana Svobodu – 2:0.

Liberečtí mladíci byli v prvním poločase očividně lepším týmem, což korunovali i třetí brankou. Dydowicz se na levé straně uvolnil, obhodil si jednoho z obránců a přihrávkou pod sebe našel volného Martina Jánošíka, který přesnou ranou od tyče do branky poslal Slovan do velmi slibného vedení – 3:0. Outsider z Varnsdorfu toho v prvním poločase příliš nepředvedl a žádnou vyloženou příležitost si nepřipravil. Náš tým tak odcházel do kabin s velmi nadějným výsledkem.

Hned po změně stran byla k vidění velká ofenzivní smršť liberecké juniorky. Douglas Hugues ještě sám proti Svobodovi uspět nedokázal. Ve 47. minutě se ale přeci jen Slovan dostal na rozdíl čtyř gólů. Vojtěch Hadaščok se prosadil krásnou křižnou ranou k tyči, za kterou se hostující gólman stačil jen ohlédnout – 4:0. Pod ještě výraznějším výsledkem se čtrnáct minut před koncem mohl podepsat domácí Frimmel, kterému ale střela z otočky nesedla.

Zbývající minuty už se pouze dohrávaly. Hosté už se na nějaký odpor nezmohli. Liberecká juniorka si závěr utkání bez problémů pohlídala a připsala si tak zasloužené tři body za jasné vítězství 4:0. Již ve čtvrtek se náš tým představí na půdě jihlavské Vysočiny.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „První poločas byl z naší strany dobrý, dokázali jsme se dostat do vedení po pěkných akcích směrem dopředu. Nějaké individuální zápory by se ale najít dali. Po přestávce už jsme v sobě nenašli takovou morálku, abychom dohráli utkání ve stejném tempu jako v první půli, což mě trochu mrzí.”