FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 1:2
25.05.2015

Juniorka napravila zaváhání s Hradcem a na Dukle zvítězila 2:1

Praha/Liberec - Na hřišti Dukly Praha nastoupila naše juniorka ke svému předposlednímu ligovému utkání této sezony a předvedla se v dobré formě. Po brankách Machuči a Frimmela nakonec zvítězila 2:1, střelec Denis Frimmel si navíc připsal už 18. gól v této sezoně a posunul se na dělené čtvrté místo v tabulce kanonýrů.
37.kolo, pondělí 25.5.2015, 14:00
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
1:2
(0:1)
FK Dukla Praha: Vávra – Kulikov (46. Popovych), Bohánek, Troníček, Schindler – Bezpalec, Farkaš (60. Hajdarevič), Rodriguez (69. Beneš) – Mejdr, Gajecký (46. Zoubek), Bezdička (79. Toman).
FC Slovan Liberec: Konečný – Franič, Janků, Bong, Bláha – Polívka (64. Frimmel), Machuča (72. Knejzlík), Tabeira (77. Kaiser), Marcos, Ondráček – Henzl.
Branky: 87. Mejdr – 6. Machuča, 74. Frimmel. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Černý – Arnošt, Hurych.

Krátce po startu utkání sice mohli jít do vedení domácí, ti ale z těsné blízkosti zklamali v zakončení. Na druhé straně přišel již v šesté minutě trest. Henzlův centr prošel trochu se štěstím až k Ondřeji Machučovi, který těsně před vybíhajícím brankářem Vávrou bez potíží otevřel skóre.

O čtvrt hodiny později se vytáhl brankář Konečný. Dukla totiž zahrávala přímý kop z hranice pokutového území a jeho exekutor nemířil vůbec špatně, mladý gólman se ale dostal ke své pravé tyči včas a míč vytěsnil na rohový kop. V závěru poločasu už byl dokonce v jednu chvíli překonán, pomezní rozhodčí ale branku pro ofsajd neuznali, do kabin tak šel Slovan s těsným vedením.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky přinesl vyrovnanou hru, během níž se dlouho ani jeden z celků nedostával do vyložených gólových příležitostí. To se změnilo až s úvodem sedmé desetiminutovky. Nejprve po rohovém kopu hlavičkoval jeden z našich hráčů těsně vedle tyče, ale o pár minut později už se znovu měnilo stav. Denis Frimmel si totiž naběhl na přesný střílený přízemní centr a z malého vápna přidal svůj osmnáctý gól v této sezoně.

Dlouho se už zdálo, že si Jan Konečný při prvním startu v Juniorské lize připíše také první čisté konto, nakonec o něj však v samém závěru přišel, když ho propálil Jan Mejdr. Ve zbývajících minutách už však k žádné další změně stavu nedošlo a Slovan si tak ze hřiště Dukly přivezl cenné tři body. Příští týden v závěrečném ligovém utkání vyzve na Městském stadionu Slavii a bude mít šanci přeskočit rivaly z Jablonce v boji o 9. místo.