FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 1:3
26.09.2013

Juniorka nestačila na lépe hrající Plzeň a prohrála s ní letos už podruhé

Jakub Martínek
Liberec - V předehrávce 23. kola Juniorské ligy se pod Ještědem představila neoblíbená plzeňská Viktorie. Naši mladíci s ní už letos hráli podruhé a znovu si nedokázali připsat ani bod. Juniorka Slovanu sice častěji držela míč, branky ale dávali Západočeši. Ti si nakonec odvezli všechny body za výsledek 1:3.
23.kolo, čtvrtek 26.9.2013, 13:00, Městský stadion
1:3
(0:1)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Kolář - Beníšek, Novotný, Lukes, Datkovič - Soungole, Bouška - Jerome (63. Janů), Dydowicz, Jánošík - Káva.
FC Viktoria Plzeň: Švihořík – Rusňák (78. Hamerník), Mlynařík (85. Krčál), Hrubý, Lukeš, Hradecký, Růžička, Koukal, Libotovský, Hrdlička, Veselinovič (60. Mariánus)
Branky: 87. Janošík – 33. Hrdlička, 53. Hrdlička, 76. Koukal (pen.). ŽK: 2:0 (42. Jerome, 74. Soungole). Rozhodčí: Bílek – Linhart, Ginzel.
Diváci: 60

Úvod utkání byl opatrný a především vyrovnaný. Ani jeden z týmů neměl převahu a hra se odehrávala především ve středu hřiště. Do první zajímavější situace se dostal liberecký Jerome, který je ve Slovanu na zkoušku. Jeho zakončení ale dokázal z bezprostřední blízkosti gólman Švihořík vykrýt.

Západočeši se s přibývajícím časem začali osmělovat. Neujala se však ani střela Lukeše a balon do sítě nedopravil ani Hrdlička. Ve 33. minutě už se ale hosté radovali z úvodní branky. Hrubý pláchl po pravé straně hřiště, odcentroval do šestnáctky, kde se svým zakončením přispěchal Vítězslav Hrdlička a poslal Plzeň do vedení - 0:1.

Naše juniorka vstoupila do druhé pětačtyřicetiminutovky aktivně a snažila se dohnat gólovou ztrátu. Káva si narazil šest minut po změně stran s Bouškou, následná střela prvně jmenovaného ale k vyrovnání nevedla. Hosté vyčkávali na brejky a v 53. minutě se dočkali podruhé. Po rychlém přečíslení se přesnou ranou k tyči prosadil znovu Vítězslav Hrdlička, který si připsal již druhou branku v utkání - 0:2.

Pokud hrstka libereckých fanoušků ještě věřila v nějaké body, tak čtrnáct minut před koncem už přišla zřejmě o veškeré naděje. Soungole fauloval v pokutovém území a hlavní rozhodčí Jílek bez váhání odpískal penaltu. Tu s ledovým klidem proměnil Zdeněk Koukal, který poslal Koláře na opačnou stranu branky - 0:3.

Kosmetickou úpravu výsledku a nejsvětlejší moment zápasu obstaral pro náš tým Martin Jánošík, který se prosadil v 87. minutě parádní ranou, kterou uklidil přesně do levého horního rohu plzeňské branky - 1:3. Víc už toho Viktorka libereckým mladíkům nepovolila a celkem zaslouženě si připsala všechny body.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „Některé zápasy jsou specifické, třeba ty s Plzní. I kdybychom jich hráli deset, všechny budou vypadat stejně. Proti Plzni se nám prostě tradičně nedaří. Balon jsme sice po většinu doby drželi my, soupeř ale dával góly. Nám chyběl větší pohyb, bojovnost, důraz. Moc se nám toho v zápase nepovedlo. Někteří hráči začali hrát, až když prohráváme 0:3 a to je také špatně.”