FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 3:1
15.04.2014

Juniorka porazila díky hattricku Dydowicze Bohemians 3:1

Liberec - V pondělí od 13h nastoupila juniorka Slovanu na Městském stadionu proti pražským Bohemians. Po většinu zápasu měla nad soupeřem převahu a i díky hattricku Daniela Dydowicze dokázala Klokany porazit poměrem 3:1, čímž se posunula na čtvrté místo v tabulce.
32.kolo, pondělí 14.4.2014, 13:00, MěS, Jeronýmova
3:1
(1:0)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Kolář – Bong, Egert, Pokorný, Káva (76. Drobílek), Dydowicz, Novotný, Bělíček (87. Beníšek), Ambrož (71. Lafranchi), Bouška (67. Vojtěšek), Frimmel (54. Krejčí).
Bohemians Praha 1905: Havránek – Ibeagha, Žaloudek, Košata, Trýzna, Jeremenko, Havel, Vaitkunas, Řezníček (46. Kostka), T. Šebek, Hejno (53. Krivošejev).
Branky: 40. Dydowicz, 59. Dydowicz, 61. Dydowicz (pen.) – 90. Košata, ŽK: 90. Egert – 24. Košata, 61. Ibeagha, Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Rais.

Liberec vstoupil do utkání aktivně a již v 8. minutě mohl jít do vedení, když měl stoprocentní šanci na kopačkách Denis Frimmela, jeho střela však mířila mimo. Hra se v následujících minutách poněkud uklidnila a přestože měl Slovan zdánlivě převahu, ani jednomu celku se nedařilo vypracovat si vyloženou příležitost ke skórování.

To se změnilo až v samotném závěru první půle. Káva a Novotný zahájili pohlednou kombinaci, na jejímž konci stál Daniel Dydowicz, který zakončil na zadní tyč a Havránek byl na jeho pokus krátký. Liberečtí tedy odcházeli do kabin spokojenější díky těsnému vedení 1:0.

Také ve druhém poločase hráli domácí aktivněji a byli tak mnohem nebezpečnější. Skórovat mohl už Ambrož po nabídce od Frimmela, míč však skončil v Havránkových rukavicích. Po necelé hodině hry však již Liberec vedl o dvě branky. Daniel Dydowicz dostal na malé vápno přesný pas od Matěje Kávy a bez obtíží z této pozice skóroval.

Aktivita hráčů Slovanu pokračovala a již o dvě minuty později dostali po faulu Ibeaghy příležitost zahrávat pokutový kop. K němu se postavil Daniel Dydowicz a chladnokrevně zkompletoval hattrick. Teprve poté se do velkých šancí začali dostávat také hosté, Krivošajev však dvakrát ztroskotal na brankáři Kolářovi a Jakub Košata orazítkoval z přímého kopu pouze břevno.

Když už se zdálo, že si Ondřej Kolář připíše jedenáctou vychytanou nulu v sezoně, přišla přeci jen kosmetická úprava skóre, když se v samotném závěru trefil Jakub Košata. Výsledek se však již poté neměnil a Liberec tak nad Klokany zvítězil 3:1.