FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 1:0
29.10.2013

Juniorka porazila lídra tabulky! Utkání s Mladou Boleslaví rozhodla jediná branka

Jakub Martínek
Liberec - V úterní dohrávce 17. kola Juniorské ligy na sebe narazily týmy z čela tabulky. Na Městském stadionu hostila naše třetí juniorka lídra tabulky z Mladé Boleslavi. Pohledné utkání, ve kterém měli více šancí Středočeši, ale dopadlo lépe pro Slovan. Ten po jediné brance Kávy rozhodl o svém pátém vítězství v řadě.
17.kolo, úterý 29.10.2013, 13:00, Městský stadion
1:0
(1:0)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Hroššo - Coufal, Karišik, Pimpara, Pokorný - Bouška, Novotný - Hadaščok (85. Lukes), Dydowicz, Frimmel (67. Jánošík) - Káva (80. Gojkovič).
FK Mladá Boleslav: Hankic - Geissler, Křapka, Vraštil, Jeslínek - Štípek (75. Skořepa), Eliáš, Brunclík (80. Živnůstka), Bořil - Klobása, Šultes.
Branky: 16. Káva. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Hock – Krupa, Jacík.
Diváci: 100

Mladá Boleslav přijela pod Ještěd jako vedoucí lídr Juniorské ligy a hned od úvodních minut to začala dokazovat. Hned v 9. minutě orazítkovali hosté tyč po střele Klobásy, kterou ještě stačil na poslední chvíli lehce tečovat brankář Hroššo.

Slovan poprvé vystřelil na branku soupeře o sedm minut později a hned z toho byl úvodní gól zápasu. Matěj Káva dostal na hranici vápna kousek volného prostoru a technickou střelou k tyči poslal juniorku do vedení - 1:0.

Středočeši se snažili okamžitě odpovědět a málem jim to vyšlo. V 18. minutě se po nedůrazném počínání Karišika dostal před libereckou branku do palebné pozice Šultes, kterého ale vychytal pohotový brankář. Další šance aktivnější Boleslavi přišla takřka po půlhodině hry. Klobása dostal ideální přihrávku za obranu, udělal pár kroků, ale poté sám před Hroššem zakončoval jen vedle pravé tyče.

Zbytek první poločasu už se spíše dohrával. Fotbalisté z města automobilů se sice snažili ještě před odchodem do šaten srovnat krok, nicméně žádnou větší šanci už si připravit nedokázali. Spokojenější tak byli v polovině utkání svěřenci trenéra Vavrušky.

Druhý poločas začal podle předpokladů náporem Mladé Boleslavi. Čtyři minuty po změně stran mohl vyrovnat Šultes, které své výhody a postavení za domácí obranou ale nedokázal využít. Stejný hráč měl v 69. minutě další gólovou příležitost. Ani jeho hlavička však brankou neskončila a tak hostům čas rychle ubíhal.

A protože gólem neskočil ani závěrečný tlak Středočechů, se kterým si naši mladíci dokázali poradit, raduje se liberecká juniorka z dalšího vítězství, které už bylo pátým v řadě.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „Dnes to nebylo až tak utkání juniorek, než spíše rezervních týmů, protože jak mi, tak i Boleslav jsme potřebovali vytížit některé hráče. Nicméně si myslím, že to bylo slušné utkání s řadou šancí na obou stranách. Boleslav dobře kombinovala po zemi a často měla míč na kopačkách. My jsme ho tentokrát až tak často nedrželi. Přesto si myslím, že diváci viděli atraktivní podívanou.”