FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Táborsko 2:3
28.01.2017

Juniorka předvedla kvalitní výkon, nakonec Táborsku podlehla těsně 2:3

Kryštof Rossmann
Praha, Vyšehrad - Juniorka v sobotním poledni nastoupila proti Táborsku a v napínavém duelu předvedla kvalitní výkon. Svému soupeři nakonec, hlavně kvůli třem trefám po standardních situacích, podlehla 2:3.
0.kolo, sobota 28.1.2017, 12:00
2:3
(1:0)
FC Silon TáborskoFC Silon Táborsko
FC Slovan Liberec: Franc (46. Konečný) - Šustek (46. Baláž), Šustr, Blažek, Heppner ? - Michalec (60. Prokš), Kubyškin - Doležal (70. Čuřík), Markovič, Kazda (70. Vrabec) - Dudek
Branky: Doležal (Markovič), Markovič.

Juniorka nastoupila k dalšímu přípravnému zápasu proti Táborsku a s druholigovým soupeřem rozhodně držela krok. Největší zbraní protivníka ale byly standardní situace, ze kterých padly všechny jeho branky.

Liberečtí přitom skórovali jako první, během první půle se prosadil Ondřej Doležal po akci Markoviče s Kazdou. Slovan využil rychlý brejk a vedení se mu povedlo udržet až do přestávky, i když soupeř několikrát trefil konstrukci branky.

Po pauze už ale Táborsko ukázalo svou sílu, zužitkovalo hned tři standardní situace. Zatímco jedna trefa byla velmi vydařená, zbylé dvě padly po chybě v defenzivě nebo s přispěním štěstí. V osmdesáté minutě se našemu mužstvo přeci jen ještě podařilo vykřesat naději.

Prosadil se po sólo akci s přispěním teče jednoho z obránců Miroslav Markovič. To už bylo ale ze strany našeho mužstva vše. Nakonec tak prohrálo těsně 2:3, u přesto se za svůj výkon ale nemusí vůbec stydět.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Zápas byl pro nás velmi dobrou konfrontací s druhou ligou, intenzita duelu rozhodně nechyběla. Soupeř nás přehrával jednoznačně standardními situacemi, z čehož vyústily také všechny tři inkasované branky. V tom byli dominantní, my jsme chovali až hloupě. Nicméně během úvodní půle se nám povedlo vyřešit brejk a vedli jsme 1:0. Měli jsme ale hodně štěstí, padaly břevna i tyče. Na umělém trávníku jsou trestné kopy velká zbraň a Táborsko mělo šikovné hráče, kteří je kvalitně zahrávali.

Po přestávce se soupeři rychle podařilo z trestného kopu vyrovnat a následně dokázali otočit dvěma brankami skóre na 1:3. My jsme kontrovali až v 80. minutě. Myslím si, že to pro nás byla škola, mělo to náboj a podařilo se nám vstřelit dva góly druholigovému týmu, což si myslím, že je velmi dobrý počin. Co mě mrzí je, že jsme inkasovali dva laciné góly ze standardek, jednu dobře kopli, ale zbylé dvě trefy byly laciné. Soupeř vyhrál zaslouženě, byl lepší. Nicméně obstáli jsme a rozhodně jsme nepropadli.

Byly tam výkony, se kterými jsme spokojeni a výkony, se kterými ne, ale celkově jsme sehráli slušný zápas. Nijak jsme se speciálně na protivníka nepřipravovali, navíc hodně o poločase prostřídali, přišlo sedm nových hráčů. Co můžu potvrdit, a druhá liga o tom je, že mají velmi dobře zmáknuté standardní situace. Na to si bude muset dát A-tým pozor a co nejméně faulovat. Že by nás ale vyloženě přehráli hrou, to bych neřekl. Naopak jsem byl rád, že jsme druholigovému týmu vstřelili dva góly. Minulý zápas Trenčínem, který byl podle mě ještě o třídu lepší, se nám to podařilo také. Všechny střetnutí se silnými soupeři nám přinesou hodně zkušeností.