FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 0:1
13.04.2015

Juniorka se proti Spartě neprosadila. Vyrovnané utkání rozhodla jediná branka

Jakub Martínek
Liberec - Naši junioři přivítali v rámci 29. kola Juniorské ligy na Městském stadionu pražskou Spartu. Vyrovnaná podívaná v prvním poločase branku nepřinesla, i když oba týmy měly několik šancí, jak se dostat do vedení. Ani druhé dějství nenabídlo žádné gólové hody. Utkání by nejspíše slušela remíza, kterou ale hosté odmítli jediným gólem Jurdíka.
29.kolo, pondělí 13.4.2015, 13:00, Městský stadion
0:1
(0:0)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Zoul – Franič, Egert, Bong, Henzl (81. Tabeira) – Ondráček, Kaiser (71. Machuča) – Polívka (57. Jánošík), Dydowicz, Calazans – Frimmel.
AC Sparta Praha: Vorel – Nečas, Matějka, Abayomi Tosin, Toml, Kulhánek, Špaček (90. Hovorka), Moravec, Kitanovič (80. Macháč), Jurdík (67. Juliš), Miskovič (89. Vokoun).
Branky: 64. Jurdík. ŽK: 3:1 (3. Egert, 12. Bong, 90+2. Machuča - 87. Macháč). Rozhodčí: Váňa – Kříž, Šťastný.

Diváci: 80

Juniorka přivítala v pondělí hodinu po poledni na svém hřišti čtvrtý tým tabulky, pražskou Spartu. Úvod utkání byl z obou stran hodně nervózní a nepřesný. Ani jednomu z týmů se nedařilo úspěšně zakombinovat a tak byla k vidění spíše přetahovaná o každý balon.

S postupem času ubývalo nepřesností a před oběma brankami začínalo býti rušno. Jako první se do větší gólové příležitosti dostali Pražané ve dvacáté čtvrté minutě. Jurdík využil zaváhání libereckého stopera Egerta, kterého o balon obral a sám mířil vstříc brance Slovanu. Brankář Zoul ale včasným výběhem zmenšil střelecký úhel a hostujícího útočníka vychytal.

O čtyři minuty později se první větší šance dočkali také mladé naděje Slovanu. Frimmel šikovně uvolnil Dydowicze, ten ale v tísni dvou bránících obránců nedokázal sparťanského gólmana pokořit. V jednatřicáté minutě se před brankou Sparty ocitl sám nejlepší liberecký střelec Frimmel, který ale tentokrát svůj gólový potenciál neukázal, protože z penaltového prostoru jen trestuhodně minul.

Zbylé minuty prvního poločasu už toho příliš nenabídly. Ani jeden z týmů se nedokázal prosadit a tak svítil po pětačtyřiceti minutách na světelné tabuli výsledek 0:0. Lepší vstup do druhého poločasu měla favorizovanější Sparta, která se mohla ve čtyřicáté deváté minutě dostat do vedení. Kulhánek pěknou přihrávkou našel volného Miskoviče, kterému se ale při zakončení zamotal míč mezi nohy.

Na druhé straně hřiště o sobě dal vědět hbitý Kaiser. V padesáté třetí minutě dostal přihrávku od Calazanse někam k penaltovému puntíku. Tam si balon přehodil na levačku, obešel jednoho protihráče a z malého vápna se pokusil překonat hostujícího gólmana. Vorel ale jeho střelu zneškodnil a vyrazil mimo tři tyče.

Jediná branka utkání tak padla v čtyřiašedesáté minutě. Povedený centr z pravé strany doletěl až k Milanu Jurdíkovi, který z malého vápna překonal gólmana Zoula a otevřel tak skóre utkání. Slovan poté převzal iniciativu a snažil se v závěru o vyrovnání. To už však ale nepřišlo.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Utkání bylo na šance vyrovnané. Soupeř nás ale přehrál svojí fotbalovostí. Trochu mě zklamali hráči, kteří už mají zkušenosti z á-týmu. V utkání jsem od nich čekal víc. Bohužel naše gólová efektivita byla tentokrát hodně slabá. Šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili.