FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Pardubice - FCSL 3:1
03.02.2016

Juniorka se střetla s Pardubicemi, z východu Čech si veze porážku 1:3

Pardubice – Po Vlašimi čekala naši juniorku v rámci přípravy další náročná zkouška. Ve středu totiž zavítala na hřiště druholigových Pardubic. Na šestý celek Fotbalové národní ligy nakonec svěřenci Pavla Čapka nestačili a prohráli 1:3.
příp., středa 3.2.2016, 11:00
FK Pardubice FK Pardubice
3:1
(1:0)
FK Pardubice: Knobloch – Šejvl, Vencl, Kopřiva, Kakrda – Fusek, Kudrna, Jeřábek, Fousek – Petráň, D. Pánek.
Náhradníci: Frydrych – Prokopec, Pospíšil, F. Pánek, Mandutz, Kovář, Kim, Kayamba, Klátil.
FC Slovan Liberec: Šmída (46. Garčár) – Čuřík, Šustr, Pospíšil (50. Vojtěšek), Tvrzník (46. Heppner) - Blažek - Barac (46. Dudek), Dydowicz, Micovčák (46. Káva), Krejčí (46. Šulc) - Frimmel.
Náhradníci: Garčár – Káva, Vojtěšek, Dudek, Šulc, Heppner.
Branky: 36. Fusek, 47. a 74. Kayemba - 88. Dydowicz.

V úvodu utkání byla větší zkušenost Východočechů znát a Pardubice si rychle vytvořily převahu. Brankáře Petra Šmídu, který je v juniorce na zkoušce, se jim však dlouho nedařilo překonat. Domácí však svou aktivitu stupňovali a Šmídova neprůstřelnost tak vydržela pouze do 36. minuty.

Střela Adama Fouska sice ještě příliš vyvedená nebyla, balon se ale odrazil k Dominiku Fuskovi a ten dokázal zamířit přesně k tyči. Přestože byli pardubičtí hráči i nadále u balonu častěji, další branku již v první pětačtyřicetiminutovce nepřidali. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Po změně stran a mnoha obměnách v sestavách, kdy se na hřiště podívali všichni náhradníci obou celků, zůstával obraz hry stejný. Už po necelých dvou minutách se mohli domácí opět radovat, když se střídající útočník Joel Kayamba dostal v dobré pozici k zakončení a střelou k levé tyči nedal brankáři Garčárovi šanci.

Do hry se postupně více dostávala také naše juniorka, pardubický gólman Frydrych však příliš práce neměl. Zato na druhé straně přišla v 74. minutě další změna stavu. Joel Kayamba prokázal svou šikovnost, po povedené individuální akci se propracoval až k zakončení a také tentokrát mířil přesně.

Slovan se však v závěru přeci jen dočkal alespoň čestného úspěchu. Na malém vápně zůstal zcela nehlídaný Daniel Dydowicz, ke kterému se dostal míč a Dydowicz si již se svou příležitostí věděl rady. Poté, co v poslední minutě trefil domácí Kim povedenou střelou pouze břevno, ukončil rozhodčí zápas za stavu 3:1 pro Pardubice. Jako další soupeř čeká juniorku již tuto sobotu německá Bischofswerda, s níž se utká od jedné hodiny na umělém trávníku U Nisy.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Byl to ještě daleko těžší soupeř, než Vlašim. Prvním 25 minut jsme se příliš nedostali do hry, byli jsme pod tlakem. Pardubice si sice moc šancí netvořily, ale byly lepší v kombinaci. My si sami dělali problémy, bylo tam z naší strany mnoho ztrát. Pak jsme se v závěru poločasu trochu zlepšili, ale příliš se nám tentokrát nedařilo hrát přes kraje. Ze smolné situace, kdy se nepovedená střela odrazila přímo k soupeři, jsme pak inkasovali první gól. Do druhé půle nasadili domácí novou jedenáctku, my to protočili a nasadili kluky z U19. Rychle jsme znovu inkasovali a chvíli to vypadalo, že Pardubice přidají i další. Jsem rád, že jsme sami dokázali v závěru alespoň jeden gól dát. Líbilo se mi, že hráči bojovali až do konce. Byla to pro nás rozhodně dobrá konfrontace s velmi silným soupeřem. Kluci si musejí zvyknout na podobný bojovný styl druholigového mančaftu, protože všichni chtějí minimálně druhou ligu hrát.