FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Pardubice - FCSL 0:2
24.02.2014

Juniorka si na půdě posledních Pardubic připsala první jarní vítězství

Jakub Martínek
Pardubice/Liberec - Lepší vstup si liberecká juniorka nemohla do jarní části přát. Ve 24. kole Juniorské ligy zajížděl Slovan na půdu posledních Pardubic, odkud přivezl povinné tři body. Mladíci nedovolili soupeři jedinou trefu a bez problémů zvítězili o dvě branky.
24.kolo, pondělí 24.2.2014, 13:00, Ohrazenice
FK Pardubice FK Pardubice
0:2
(0:1)
FK Pardubice: Čihař – Prokopec, Pešek, Šejvl, Mandutz – D. Pánek (59. Strouhal), J. Růžička (62. Hron), Sůra (73. Jelínek), Vanžura – Štemberk (38. Křivka), Klátil.
FC Slovan Liberec: Kolář – Novotný, Vojtěšek, Pokorný, Bělíček (81. Egert) – Frimmel (73. Dydowicz), Ondráček (73. Soungole), Bouška, Krejčí – Káva (62. Ambrož), Ndiaye (84. Polívka).
Branky: 33. Bouška, 58. Pokorný. ŽK: 2:1 (19. Mandutz, 56. Růžička – 70. Bouška). Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Dujsík.
Diváci: 80

Lepší vstup do utkání měli liberečtí mladíci, kteří v osmé minutě také poprvé zahrozili. Novotný se z křídla šikovně proháčkoval až do zakončení, které ale nebylo přesné.

S přibývajícím časem byla k vidění vyrovnaná hra s řadou nepřesností. To se ale rozhodně nedalo říct ve třicáté třetí minutě, kdy se do balonu parádně opřel Lukáš Bouška a zpoza vápna zamířil přesně k tyči - 0:1.

Pardubická juniorka v prvním poločase spíše paběrkovala a žádnou větší gólovku si vytvořit nedokázala. Mladé naděje Slovanu tak odcházely do kabin s jednobrankovým vedením.

Jako první zahrozili po změně stran znovu Severočeši. Ndiaye vysunul v šestapadesáté minutě Kávu, který ale branku gólmana Čihaře o chloupek minul. O dvě minuty později už se skóre měnilo. Balon po rohovém kopu propadl až ke kapitánovi Lukáši Pokornému, který úspěšně navýšil vedení Slovanu - 0:2.

Největší a také poslední šanci zápasu si domácí schovali do samotného závěru. Deset minut před koncem mohl snížit Jelínek, který ale nezužitkoval přihrávku Šejvla a z penaltového prostoru neproměnil.