FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 2:1
25.03.2016

Juniorka si vyšlápla na druhý tým tabulky a porazila Baník 2:1

Frýdlant - Těžký soupeř čekal tento pátek v rámci Juniorské ligy naše mladíky. Ve Frýdlantě totiž přivítali druhý tým tabulky, Baník Ostrava. Slovan si však rychle vytvořil dvoubrankový náskok a nakonec utkání dotáhl do vítězného konce.
25.kolo, pátek 25.3.2016, 13:00
2:1
(2:0)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Kolář – Šustr, Sackey (46. Pospíšil), Liulka, Chlumecký, Micovčák (90. Hamada), Krejčí, Frimmel (C), Berežný, Obročník (58. Barac), Čuřík.
FC Baník Ostrava: Matějka – Plesník, Meschaninov, Čech, Strakoš – Šichor, Behan, Marek (65. Alispahič), Půda (C), Karčmár (74. Švehlík) – Šašinka.
Branky: 3. Sackey, 27. Frimmel – 87. Alispahič. Rozhodčí: Lerch – Vlasjuk, Koval. ŽK: 32. Berežný – 76. Behan.

Do utkání vstoupila naše juniorka skvěle. Už ve třetí minutě využil Isaac Sackey zaváhání hostující defenzivy, vybojoval míč za hranicí velkého vápna a přesnou ranou k tyči nedal brankáři Matějkovi šanci zasáhnout. A po čtvrthodině mohlo být ještě lépe, když Krejčí hledal ve vápně dobrou přihrávkou nabíhajícího Denise Frimmela, tomu však k zakončení a pravděpodobně i ke skórování chybělo několik centimetrů.

Slovan byl i nadále lepším týmem a zvýšit vedení na rozdíl dvou branek mohl také Sergej Ljulka. Ten se totiž dostal do samostatného úniku na brankáře, který ho však parádním zákrokem vychytal a nadále držel Baník ve hře. To však naši juniorku příliš dlouho mrzet nemuselo. Po rohovém kopu se balon odrazil k bližší tyči, kde stál připravený Denis Frimmel a pohotově dopravil míč do sítě.

Také ve zbytku prvního poločasu to byli domácí, kdo hýřil aktivitou. Matějku ještě ve velmi dobré pozici prověřil Krejčí, s jeho střelou si však brankář Baníku poradil, Slovan tak po poločase vedl o dvě branky.

Ostravští se s výsledkem rozhodně nehodlali smířit a po poločase zabrali, dlouho se jim však nedařilo vytvořit si vyloženou příležitost. Místo toho hrozili domácí. Po rohovém kopu hlavičkoval Šustr zcela osamocen, Matějka však předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil. Přidat svou druhou branku mohl následně Frimmel, který však rovněž na brankáře nevyzrál.

Neproměněné šance mohly Slovan málem mrzet, kdyby se proti Markovi, který se dobře uvolnil ve vápně, nepředvedl vynikajícím zákrokem také brankář Kolář. Na druhé straně zase dolétl zajímavý centr k Denisi Frimmelovi, ten však z první nedokázal zakončit přesně.

V závěrečné desetiminutovce se hra otevřela a šancí na obou stranách přibývalo. Meschaninov po rohovém kopu dobře hlavičkoval k tyči, Kolář se však natáhl a míč vyrazil. Krátce nato Alispahič zblízka nechal opět vyniknout Ondřeje Koláře a jeho další pokus zastavila tyč. Nakonec se však

Namir Alispahič přeci jen prosadil, když tři minuty před koncem zblízka dopravil míč do sítě.

Ani velký závěrečný tlak Baníku už na vítězství Slovanu nic nezměnil. Naši mladíci si tak připsali velmi cenný skalp druhého týmu tabulky.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Jsem strašně rád, že jsme doma konečně opět zabrali. Podle mě jsme si vítězství zasloužili, hlavně v první půli jsme byli jednoznačně lepším týmem. Dali jsme dva góly, k tomu jsme měli řadu dalších šancí. Je jen škoda, že jsme z dalších příležitostí nedokázali využít některé další tutovky. Ostrava je velmi kvalitním týmem, o čemž jsme se přesvědčili ve druhém poločase, o to cennější naše výhra je. Ke konci jsme dostali gól na 1:2, ale vedení už jsme udrželi. Na klukách bylo vidět, že jdou za vítězstvím ze všech sil. Jen je škoda, že jsme nedokázali rozhodnout trochu dřív, takhle jsme se museli o výsledek strachovat až do konce. Ale jsem rád, že jsme zápas zvládli vítězně.