FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 2:1
08.05.2017

Juniorka slaví cennou výhru, U Nisy porazila v rámci Future Ligy Spartu 2:1

Liberec - V utkání Juniorské ligy a zároveň také Future Ligy si naše juniorka posílená o několik jmen z A-týmu poradila se silnou Spartou a v mezinárodní soutěži si tak v tomto ročníku připsala první výhru.
7.kolo, pondělí 8.5.2017, 11:00
2:1
(2:0)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Konečný – Coufal, Chlumecký (C), Bartošák, Barac (87. Šustr), Heppner (90. Čuřík), Polák (46. Kristian), Da Silva, Obročník (82. Blažek), Micovčák (63. Kazda), Kouřil.
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Penc, Holzer (76. Balvín), Havelka, Cabadaj (46. Čmelík), Špaček, Moravec, Císařovský, Matoušek (C), Surmaj (46. Sváta).
Branky: 11. Kouřil, 27. Micovčák - 79. Špaček. Rozhodčí: Rejžek - Novák, Pečenka. ŽK: 66. Obročník, 89. Kouřil, 90. Bartošák - 62. Holzer, 90. Špaček.

Slovan zahrozil hned v samotném úvodu, když se po standardní situaci odrazil míč k Heppnerovi a ten tvrdě vypálil, jeho střelu ale Vorel vyrazil do bezpečí. Po deseti minutách hry už však šel náš tým do vedení. Rohový kop propadl na zadní tyč k Martinu Kouřilovi a ten zblízka hlavičkoval až do sítě.

Také nadále byl náš tým aktivnější. Znovu zahrozil Petr Heppner, tentokrát ale mířil vysoko nad. Druhý gól tak přišel až po necelé půlhodině hry. Da Silva šikovně proklouzl do vápna, kde si všiml dobře postaveného Erika Micovčáka a svému spoluhráči tak poslal míč. Micovčák si nehlídán prošel až na malé vápno a zblízka bez potíží zvýšil na 2:0.

Vzávěru poločasu mohlo být z pohledu Slovanu ještě lépe, když si Bartošák naběhl pro přihrávku a posunul před branku, kde Da Silva doťukl míč do sítě, pro ofsajd prvního jmenovaného však gól nemohl platit. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro svěřence trenéra Pavla Čapka.

Slovan mohl zvýšit po změně stran, když po Chlumeckého pobídce postupoval Da Silva na brankáře, střela mladého brazilského útočníka ale těsně minula levou tyč. Zahrozili také hosté, když Císařovský nebezpečně tečoval centr do vápna, Konečný si ale poradil.

Šancí ve druhé půli postupně ubylo. Heppner se znovu pokusil o střelu, z rohu vápna však Vorlovu branku minul. V 79. minutě ale přišlo snížení. Liberečtí zaspali při bránění standardní situace, Sparta rychle rozehrála a Jan Špaček rázem postupoval sám na brankáře. Situaci vyřešil efektním lobem.

Wesley Da Silva mohl po rozehrávce uklidnit svůj tým, když stanul s míčem sám uvnitř vápna, pálil ale těsně vedle. Hosté vycítili šanci vyrovnat a tlačili se kupředu, k žádným vážným příležitostem se ale nedostali. Slovan tak v závěru udržel vedení 2:1 a připsal si cenný skalp silného soupeře.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Potřebovali jsme konečně zvládnout domácí zápas. Navíc jsme hráli na stadionu U Nisy a proti Spartě, měli jsme tedy motivaci navíc. Byli jsme trochu posíleni hráči áčka, ale Sparta má také velmi kvalitní tým a nikdy se s nimi nehraje snadno. Měli jsme více gólových šancí a podle mě jsme si zasloužili vyhrát, jen jsme si úplně zbytečně zkomplikovali závěr, kdy jsme přestali hrát při rozehrávce standardky. Pak bylo posledních minut ještě dost hektických. Ale celkově myslím, že jsme sehráli dobrý zápas a věřím, že se musel líbit i divákům.