FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Karviná - FCSL 2:1
03.04.2017

Juniorka v Karviné neudržela vedení a prohrála 1:2

Karviná - Juniorka sice v Karviné po poločase těsně vedla, po rychlém obratu však domácí celek ve druhé pětačtyřicetiminutovce otočil vývoj utkáná. Slovan se tak z hřiště soupeře vrací bez bodu.
22.kolo, pondělí 3.4.2017, 15:00
MFK Karviná MFK Karviná
2:1
(0:1)
MFK Karviná: Pindroch – Novák, Strakoš, Smrž, Galuška (73. Behan), Macej, Jakubov, Mládek (63. Dendis), Duda (78. Pezzotti), Weber (65. Kania), Karčmár ''C''.
FC Slovan Liberec: Franc – Kubyshkin (83. Lehoczki), Heppner, Chlumecký ''C'', Sixta (71. Kristiah), Barac, Dvořák, Čuřík (78. Blažek), Kazda (63. Dudek), Da Silva, Prokš.
Branky: 58. Jakubov, 60. Galeška - 42. Da Silva. Rozhodčí: Dubravský - Kotík, Caletka. ŽK: 22. Mládek (KAR), 24. Galuška (KAR), 89. Smrž (KAR) – 8. Dvořák (LIB), 50. Čuřík (LIB).

Už samotný úvod naznačil, že půjde o vyrovnané utkání. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu a na první větší šanci si museli diváci počkat do 11. minuty. Tehdy se ke střele odhodlal David Sixta, nicméně jeho pokus z vnitřku pokutového území zlikvidoval brankář Pindroch. Zahrozili také domácí, Franc však na rozdíl od svého protějška nemusel zasahovat.

Hra pokračovala i nadále ve stejném duchu. Po půlhodině měla Karviná šanci otevřít skóre, když se k zakončení protlačil osamocený Duda, branku však těsně minul. V závěru první půle se však stav přeci jen změnil. Po rohovém kopu rozehraném nakrátko přilétl do vápna z levé strany centr, k němuž se po krátkých zmatcích protlačil Wesley Da Silva a hlavou skóroval.

Úvod druhé půle přinesl řadu nepřesností na obou stranách. Slovan přešel do defenzivy a Karviná se snažila o vyrovnání. To se jí v 58. minutě také podařilo, když po přesné přihrávce pálil z malého vápna do prázdné branky Ondřej Jakubov.

A o chvíli pozěji bylo ještě hůř. Po pravé straně se krátce po rozehrávce uvolnil Petr Galeška a ranou ke vzdálenější tyči dokonal velmi rychlý obrat. Slovan se okamžitě snažil zareagovat a častěji vyrážel od útoku, ohrozit brankáře Pindrocha se však juniorce nedařilo.

S přibývajícím časem přibývalo také nervozity na kopačkách Slovanu. Lehoczki pálil v závěru z vyložené pozice, ovšem brankáře nepřekonal. K brance nevedl ani žádný z řady rohových kopů, naše juniorka tak na hřišti Karviné prohrála 1:2.