FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - FCSL 7:1
11.02.2017

Juniorka v Ústí neuspěla a odvezla si debakl 1:7

Ústí nad Labem - V sobotu čekal naši juniorku předposlední přípravný duel. Proti druholigovému Ústí se však Slovanu nedařilo a už po poločase prohrával tým trenéra Čapka 0:5. Nakonec si ze severu Čech odvezl vysokou prohru 1:7.
0.kolo, sobota 11.2.2017
FK Ústí nad Labem FK Ústí nad Labem
7:1
(5:0)
FK Ústí nad Labem: Zacharda (46. Tvrdoň) – Gilián (63. Zeman), Pimpara (63. Zukič), Vaněk (46. Seidl), Šnirc (46. Leibl) – Kateřiňák, Martykán (63. Peterka) – Moulis, Miškovič, Procházka – Pouček (46. Jindráček).
FC Slovan Liberec: Konečný – Kazda (46. Baláž), Kubiškin (46. Blažek), Chlumecký (46. Šustr), Kerbr – Machuča (67. Dudek), Vujčič (46. Doležal – 60. Vrabec) – Barac, Bartl, Heppner – Micovčák.
Branky: 15. Šnirc, 18. Miskovič, 23. Pouček, 27. Miskovič, 43. Procházka, 75. Miskovič, 83. Moulis – 85. Kerbr

Naše juniorka měla sice v úvodu utkání více ze hry, byli to však domácí, kdo se prosadil jako první. Na Moulisův centr si naběhl Pavel Šnirc a přesným zakončením poslal svůj tým do vedení. Jen o tři minuty později už to bylo o dvě branky, neboť Jiří Miskovič dorazil střelu Pavla Moulise za záda bezmocného brankáře Konečného.

Na další gól museli přítomní diváci čekat pouze dalších pět minut. Lukáš Pouček se po přesné přihrávce dostal do samostatného úniku a tváří v tvář brankáři pohotovým lobem zvýšil. O chvíli později přidal další branku znovu Jiří Miskovič a skóre nadále narůstalo.

Teprve poté se po hrůzné dvanáctiminutovce hra poněkud uklidnila. Přesto se ale Ústí prosadilo v samotném závěru prvního poločasu prosadilo ještě jednou, když Konečného překonal Daniel Procházka. Po pětačtyřiceti minutách tak domácí vedli už 5:0.

Po změně stran se hra opět vyrovnala a do šancí se dostával také Slovan. Velmi blízko brance byl Vrabec, jeho pokus však domácí Procházka tečoval na břevno. O pár minut později naopak na druhé straně Jiří Miskovič přidal šestý gól a zároveň dokonal hattrick.

V poslední desetiminutovce navíc skóroval také Pavel Moulis a juniorka tak prohrávala o sedm branek. Nakonec se však přeci jen dočkala alespoň čestného úspěchu v podobě zásahu Milana Kerbra. Junioři tak v přípravě podlehli druholigovému Ústí 1:7.