FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 5:2
02.07.2016

Juniorka v přípravě zvládla derby s Jabloncem a zvítězila vysoko 5:2

Heřmanice - Ve druhém přípravném utkání narazila naše juniorka na stejnou kategorii Jablonce a oproti prvnímu duelu s Ústím nad Labem si tentokrát s chutí zastřílela. I díky hattricku Erika Micovčáka v prvním poločase nakonec zvítězila 5:2.
příp., sobota 2.7.2016
5:2
(3:1)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Došek (46. Franc) - Čuřík, Šustr, Karišik (46. Vojtěšek), Tvrzník (60. Šustek) - Michalec, Blažek - Barac (60. Šisler), Micovčák, Ivanov - Dudek.
Branky: 3x Micovčák, Michalec, Ivanov.

Naše juniorka vstoupila do utkání velmi dobře. Díky aktivní hře brzy přišla také odměna v podobě první branky, když Barac dobře vyslal kupředu kolmou přihrávkou Erika Micovčáka a ten se před brankářem nemýlil.

Stejná spolupráce se navíc v prvním poločase opakovala ještě jednou, když opět po stejné ose přidával Erik Micovčák druhý gól. Vedení Slovanu bylo později dokonce už tříbrankové, když juniorka dostala příležitost kopat pokutový kop a Erik Micovčák se ani tentokrát nemýlil.

Po Micovčákově hattricku se zdálo, že má naše juniorka utkání pevně v rukách, a nic na tom nezměnila ani inkasovaná branka v závěru první půle. Jablonec se ale nevzdal a krátce po startu druhého poločasu už to bylo jen o jednu branku, když Jablonečtí využili povedenou přihrávku mezi stopery.

V podstatě hned z následné akce ale Slovan znovu zvýšil své vedení. Na konci povedené kombinace stál Michalec, který přidal čtvrtou branku juniorky. A to nebylo vše. V závěru utkání uzavřel na konečných 5:2 ruský záložník Maksim Ivanov. Juniorka si tak v přípravě připsala svou první výhru. Další utkání čeká Slovan ve středu, kdy narazí na druholigovou Vlašim.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Také tento zápas pro nás určitě plnil jistý kondiční charakter, do hry zasáhlo pouze třináct hráčů do pole včetně náhradníků. Na to, že jsme ve druhém týdnu přípravy, jsme se prezentovali dobrou aktivitou a pohybem. Oproti prvnímu zápasu s Ústím jsme se tentokrát střetli se stejně starým soupeřem, také Jablonec měl tým doplněný o řadu dorostenců a zápas měl velmi dobrou úroveň. Také s tímto přípravným duelem jsem tedy spokojen.