FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Chemnitzer FC 1:3
24.02.2016

Juniorka v rámci Future league nestačila na německý Chemnitzer

Lukáš Michalík
Liberec - Juniorka Slovanu v rámci mezinárodní Future league hostila na umělém trávníku stadionu U Nisy německý celek Chemnitzer FC. V doslova aprílovém počasí, kdy zářící slunce střídala hustá sněhová vánice, se Liberečtí brzy ujali vedení. Soupeř ale třemi góly dokázal skóre otočit a třemi body tak potvrdil výhru z prvního vzájemného střetnutí v Německu.
6.kolo, středa 24.2.2016, 15:30, U Nisy - UMT
1:3
(1:0)
Chemnitzer FCChemnitzer FC
FC Slovan Liberec: Hladký – Tvrzník, Berežný, Šustr, Chlumecký - Sackey, Dydowicz Micovčák, Káva, Šulc - Dudek. Střídali: Doležal, Barac, Pospíšil, Šustek, Krejčí, Frimmel, Čuřík.

Chemnitzer FC: Tittel – John, Bartok, Rothling, Wissutschek, Dartsch, Schack, Breitfelder, Scheffel, Klauke, Steinmann.
Branky: 2. Berežný – 49. Dartsch, 72. a 87. Breitfelder. ŽK: Dydowicz, Šustek – Dartsch.

Vstup do utkání vyšel liberecké juniorce na výbornou, už ve 2. minutě se mužstvo trenéra Čapka ujalo vedení. Rohový kop Dydowicze přetavil v úvodní branku utkání stoper David Berežný. První minuty patřily jednoznačně domácím, další rohový kop zakončoval Chlumecký, tentokráte už si ale gólman Chemnitzeru společně se svým obráncem poradil.

Hosté poprvé zahrozili střelou Dartsche, který stál na konci rychlého protiútoku. Brankáře Hladkého ale mladý křídelník k zákroku nedonutil. Na opačné straně pálil z přímého kopu záložník Dydowicz, jehož projektil z dobrých třiceti metrů skončil jen těsně nad břevnem. Dalšího dobře kopnutého rohu Dydowicze mohl využít Káva, liberecký útočník ale s balonem na noze prováhal možnost zakončit a o míč následně přišel.

Domácí lavičku potěšil po půl hodině hry povedenou individuální akcí Šulc, který se zbavil hned několika protihráčů a zakončoval jen těsně mimo levé tyče. Úvod druhé půle se, na rozdíl od začátku utkání, lépe vydařil německému celku. Ve 49. minutě se z levé strany dostal do zakončení Alexander Dartsch, který s pomocí tyče překonal Hladkého a srovnal tak skóre.

Vedení mohl domácím vrátit Dudek, který hlavičkoval po pěkném centru Chlumeckého. Domácí forvard ale míč netrefil ideálně a o několik čísel branku přestřelil. Nakonec to byl soupeř z Chemnitzeru, který se dostal do vedení. Po zmatcích v šestnáctce Liberce se nejrychleji zorientoval Danny Breitfelder a poslal míč do sítě. V závěru utkání se na hřišti začalo pořádně jiskřit a na obou stranách bylo k vidění několik ostrých zákroků. Diváci se však dočkali také ještě jedné branky. V 87. minutě se po akci z pravé strany dostal míč na hranici šestnáctky k Dannymu Breitfelderovi, který se zády k bráně neukvapil a střelou z otočky vstřelil svou druhou branku. Naše juniorka tak ani napodruhé nestačila na německý Chemnitzer, kterému tentokrát podlehla 1:3.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Byla to pro nás dobrá konfrontace se slušným týmem. Ročníkově to bylo hodně vyrovnané, myslím si, že první půle byla vyrovnaná, ale musím řici, že po změně stran nás soupeř přehrál. My jsme se k ničemu nedostali, dělal nám problém jejich pressing a málo jsme drželi balón. Aktivita od nás byla ve druhé půli slabá, takže jsme si za ten druhý poločas asi zasloužili prohrát. První poločas ale nebyl úplně špatný, hra byla hodně vyrovnaná a možná jsme tam ještě nějakou šanci měli proměnit. Takové zápasy jsou ale vždy dobré, aspoň kluci vidí, jakým způsobem se hraje v Německu.