FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 5:2
29.09.2015

Juniorka ve Future League i podruhé úspěšná, rozstřílela Teplice

Kryštof Rossmann
Liberec - Sedm branek bylo k vidění v souboji Slovanu s Teplicemi. Úspěšnější bylo nakonec naše mužstvo, které v druhé polovině prvního poločasu dokázalo přesně zamířit hned třikrát.
2.kolo, úterý 29.9.2015, 14:30
5:2
(4:1)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Garčár - Čuřík, Šustr, Knejzlík, Bláha, Cal Farias (45. Machuča), Tabeira, Jang (60. Kaiser), Krejčí (45. Henzl), Chlumecký, Frimmel (K) (60. Dydowicz)
FK Teplice: Lipš - Hynek, Drame, Martorosyan, Procházka, Richter, Softič, Bílek, Pechaček, Hošek (K), Krátký
Branky: 19. Jang, 24. a 31. Frimmel, 42. Šustr, 51. Chlumecký.

Do střetnutí lépe vstoupili hosté, kteří se již v patnácté minutě radovali poprvé, nicméně odpověď na sebe nenechala dlouho čekat - 0:1. O několik chvil později utnul stále oslavující teplické příznivce Hoon Ji Jang - 1:1. Jak se však později ukázalo, úvodní trefa modro-bílých byla pouze varovnou předzvěstí toho, co bude následovat v druhé půli prvního poločasu.

Běžela šestadvacátá minuta, když převážil misky vah na stranu našeho mužstva Denis Frimmel - 2:1. Zvyšující se aktivitu domácích navíc zužitkoval kapitán Denis Frimmel dalším přesným projektilem i několik chvil později - 3:1. Když to již vypadalo, že se obraz hry vyrovnal a Tepličtí se vrátili do zápasu, udeřil Dominik Šustr, jenž svojí brankou nejspíše rozhodl o dělbě bodů ještě před vypršením úvodní půle - 4:1.

Po pauze pokračovaly oba týmy v ofenzivní bitvě, která jednoznačně lahodila oku diváka, nicméně úspěšnější byli znovu domácí. Po rohovém kopu se totiž dokázal prosadit Martin Chlumecký a zvýšil již tak vysoký náskok - 5:1. To však Teplice neodradilo, žluto-modří se stále snažili o snížení stavu, což se jim povedlo v šestapadesáté minutě - 5:2. Příděl bodů však tato branka již neovlivnila.

Liberec si totiž dokázal svůj vysoký náskok uhlídat i přes velké množství šancí, které si hosté dokázali na konci utkání vytvořit. Naši bojovníci tedy ukořistili ve Future League další tři body a prozatím pokračují soutěží bez sebemenšího klopýtnutí. Juniorka navíc potvrdila velmi dobrou formu na domácím hřišti, v letošní sezóně zde ještě neprohrála.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Musím uznat, že z obou stran byl k vidění pěkný fotbal. Padlo mnoho gólů a obě mužstva dokonce neustále atakovala rozehrávku. Teplice měly trošičku lepší začátek, ze kterého vytěžily branku. Ale po naší vyrovnávací trefě na 1:1 jsme odehráli skvělou dvacetiminutovku, přesně jsme si přihrávali, nic zbytečně nekomplikovali. Podařilo se nám také vsítit tři góly, čímž jsme rozhodli o výsledku. To však na obrazu hry nic nezměnilo. I v druhé půli se oba celky dostaly do spoustu příležitostí, tudíž si myslím, že střetnutí muselo být pro diváka atraktivní. Bylo k vidění vysoké tempo, hrálo se nahoru-dolu, tudíž zápas jednoznačně splnil účel. Teplice jsou téměř pokaždé silný protivník, téměř vždy s nimi hrajeme vyrovnané partie. To se ukázalo i dnes. Ani za stavu 5:1 hráči nepřestali bojovat a makali až do konce, za což jim musím poděkovat. Byla to dobrá konfrontace.