FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 0:3
04.03.2018

Juniorka vybojovala na hřišti Hradce Králové důležitou výhru!

Hradec Králové - V neděli vyrazila naše juniorka na hřiště Hradce Králové, s nímž změřila síly v důležitém souboji o postup do skupiny o titul. Ve vyrovnané první půli se dostala do vedení a nakonec vydřela klíčové tři body po výhře 3:0.
20.kolo, neděle 4.3.2018, 10:00
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
0:3
(0:1)
FC Hradec Králové: Lindr – Vukčević, Gjinollari, Krátký, Súkenník, Kundrt (74. Locker), Šípek, Martinec (C), Plašil, Čech, Jukl.
FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Knejzlík, Vrabec (83. Doležal), Heppner (C), Havelka (79. Prokš), Da Silva (46. Baláž), Dvořák, Kristian, Gembický (83. Šustek), Vuklišević.
Branky: 27. Dvořák, 75. Baláž, 77. Vrabec. Rozhodčí: Berka – Vlček, Vlasjuk.

Domácí si hned v úvodu vytvořili zajímavou šanci, když do vápna přilétl přízemní centr a Vuklišević ho jen tak tak odvrátil do bezpečí. O chvíli později pálil Krátký, ale z dobré pozice uvnitř šestnáctky těsně minul branku. Po čtvrthodině hry minul přízemní střílenou přihrávku do vápna Kubrt, a tak míč prolétl pouze do zámezí.

Do hry se postupně dostali také naši hráči. Nejprve se do průniku dostal Gembický, ale na poslední chvíli ho zastavil Plašil. Zato o chvílu už se Slovan radoval. Jan Mikula odcentroval do vápna, k míči se dostal Miroslav Dvořák a zblízka se hlavou nemýlil. V závěru první půle už si ani jeden z týmů výraznější šance nevytvořil, do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro naši juniorku.

Po změně stran vyslal Gembický vpřed střídajícího Baláže, který zblízka pálil na branku, ale gólman Lindr předvedl skvělý zákrok a podržel svůj tým. Po hodině hry mohl Hradec vyrovnat, když pálil Súkenník, Nguyen však balon vyrazil mimo. Vzápětí se neprosadil ani Vrabec, zato o chvíli později přidal Slovan další gól.

Střílená přihrávka na bližší tyč našla nohu Pavla Baláže, který z první poslal míč pod břevno. Za dvě minuty následoval rychlý brejk juniorky, přihrávka skrz vápno a Milan Vrabec ranou do prázdné branky uzavřel na konečných 3:0 pro Slovan. Náš tým tak na hřišti Hradce vybojoval veledůležitou výhru, která Slovan posunula do bojů o postup do skupiny o titul.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): V prvních dvaceti minutách jsme působili poněkud ospale a soupeř měl díky tomu dvě velké šance, které naštěstí Nguyen chytil. Pak jsme si vytvořili šance z křídel, ale řešili jsme je špatně. Ujal se až centr Mikuly, který našel Dvořáka a ten hlavou otevřel skóre. Druhý poločas byl podobný, zápas jsme zlomili až dvěma slepenými brankami. Kluci každopádně podali poctivý výkon a zaslouženě vyhráli.