FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Táborsko 2:1
25.11.2013

Juniorka zvládla poslední podzimní utkání. Proti Táborsku však musela výsledek otáčet

Jakub Martínek
Liberec - Naposledy se v tomto kalendářním roce představila naše juniorka. V rámci 21. kola přivítala na umělém trávníku U Nisy celek Táborska. Mladíci Slovanu začali aktivně a hned si vypracovali řadu gólových příležitostí. O první branku se ale překvapivě postarali Jihočeši. Ještě do poločasu však stihl odpovědět Kaiser a po přestávce pečetil poslední vítězství podzimu Bouška.
21.kolo, pondělí 25.11.2013, 13:00, U Nisy (umělá tráva)
2:1
(1:1)
FC Silon TáborskoFC Silon Táborsko
FC Slovan Liberec: Kolář - Novotný, Soběslav, Pokorný, Beníšek - Bouška, Kastelovič (72. Ondráček) - Kaiser, Douglas, Frimmel - Kmoníček (89. Janů).
FC Silon Táborsko: Hňup – Bosnyak, Kukučka, Civič, Horváth (78. Bakule), Hric, Sazma, Traore, Mariotti, Turek, Mašek.
Branky: 43. Kaiser, 56. Bouška – 32. Traore. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Kocourek – Kříž, Poživil.
Diváci: 40

Liberecká juniorka začala roli favorita plnit od úvodních minut a svého soupeře přehrávala. První větší šanci měl hned v 10. minutě hlavičkující Soběslav, jeho pokus ale táborští zadáci na poslední chvíli odvrátili.

Ve 23. minutě se domácí znovu dostali do nebezpečné příležitosti. Nedůraznou hlavičku Kasteloviče z malého vápna ale brankář Jihočechů lapil. O pět minut později se Pokorný vydal na rohový kop a málem mohl slavit. Přetažený centr ale za záda Hňupa nedostal.

Slovan měl v prvním poločase očividně navrch, své šance ale nevyužil a tak přišel trest v podobě táborské branky, o kterou se postaral velmi aktivně hrající africký útočník Benjamin Ibrahim Traore - 0:1. Užuž to vypadalo, že budou hosté do kabin odcházet s jednogólovým náskokem. To ale rezolutně odmítl Lukáš Kaiser, který se dvě minuty před přestávkou na levé straně krásně opřel do balonu a křížnou ranou smazal liberecké manko - 1:1.

Naše juniorka se ihned po změně stran tlačila do útoku. Vedení mohl na domácí stranu strhnout hlavičkující Kmoníček, který ale branku Táborska jen o kousek minul. V 55. minutě se ve vyložené gólovce ocitl Kamerunec Djika Douglas, z penaltového prostoru však jen trestuhodně přestřelil.

Svěřenci trenéra Vavrušky se ale přeci jen dočkali o minuty později. Převahu liberecké juniorky zúročil přesnou trefou Lukáš Bouška - 2:1. Pod výraznější vedení se mohl po hodině hry podepsat Kmoníček, který ale svoji hlavičku poslal pouze do tyče.

Jednu z posledních šancí utkání si připravil znovu Djika Douglas. Ten postupoval v 70. minutě sám z úhlu na brankáře Hňupa, kterého sice dokázal šikovně přehodit, míč se však nakonec stočil mimo tři tyče. Táborsko se v samotném závěru snažilo ještě vyrovnat, Slovan si už ale poslední podzimní vítězství vzít nenechal.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): Byl jsem spokojený s herním projevem. Jsem rád, že porážka z minulého kola, kdy jsme dostali sedm branek na nás nezanechala žádné následky. Vytvořili jsme si znovu dostatek šancí, kterými ale, jak už bývá naším zvykem pohrdáme. Ocenil byl výkon Douglase, který se vrátil po zranění a výkon mladíků Kaisera s Kastelovičem, kteří opět předvedli, že do týmu patří.